Eestit külastab Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon

15.-25. augustini 2006 viibib Eestis Rahvusvahelise Valuutafondi kuueliikmeline delegatsioon, et pidada Eesti riigi ja erasektori esindajatega iga-aastaseid majanduspoliitilisi arutelusid.

Valuutafondi esindajad kohtuvad peaministri, valitsuse ja Riigikogu liikmete, Eesti Panga ning Finantsinspektsiooni juhtidega, samuti eraettevõtete juhtide ja majandusanalüütikutega. Visiidi tulemusena valmib sügisel fondi majanduspoliitiline hinnang Eestile.

Eelnevalt kooskõlastatud kava kohaselt keskenduvad kõnelused eelarve- ja rahapoliitikale. Kohtumistel räägitakse Eesti maksebilansist ja välisvõlgnevusest, Eesti finantssektori olukorrast, käsitletakse riigieelarve pikaajalist planeerimist ning Euroopa Liidu struktuurivahendite kasutamist.

Missiooni aluseks on fondi põhikirja IV artikkel, mille kohaselt fondi esindajad arutavad kõikide liikmesriikidega kord aastas olulisi majanduspoliitilisi teemasid. See aitab tagada rahvusvahelise rahasüsteemi stabiilsust.

Delegatsiooni juhib Franek Rozwadowski, kes võttis missioonijuhi ameti üle Rick Haasilt 2006. aasta kevadel. Rozwadowski ja Haas külastasid Eestit ka tänavu aprillis. Oma esialgse hinnangu Eesti majanduspoliitikale annab missioon visiidi lõppemisel 25. augustil.