Eestit külastab Rahvusvahelise Valuutafondi delegatsioon

Alates homsest, 12. maist kuni 18. maini on Eestis külaskäigul Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon, kes kohtub riigi ja erasektori esindajatega, et arutada Eesti majanduspoliitilist olukorda.

Rahvusvahelise Valuutafondi esindajatele antakse visiidi käigus ülevaade Eesti majanduse arengust ja väljavaatest, finantssektori olukorrast ja eelarvepoliitika arengust, samuti saab missioon ülevaate Euroopa Liidu fondide rahastamisest ning arutatakse majandusarengu võimalikke riske.

Pea nädal kestva visiidi käigus kohtuvad valuutafondi esindajad valitsuse liikmetega, Eesti Panga ja finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega ning kommertspankade esindajatega.

Alates käesolevast aastast on Eesti missioonijuhiks endine IMFi Varssavi esinduse juht Christoph Rosenberg, kes kureerib nüüd Balti riike. Visiidi kokkuvõtte esitab IMFi delegatsiooni juht esmaspäeval, 18. mail kell 12:00-13:00 Eesti Pangas toimuval pressikonverentsil, kus osalevad ka rahandusminister Ivari Padar ja Eesti Panga asepresident Märten Ross. Pikematest intervjuusoovidest palume teada anda hiljemalt neljapäevaks, 14. maiks Eesti Panga avalike suhete büroole.

Seekordne külaskäik on uue missiooni juhi tutvumisvisiit Eestisse ehk nn staff-visit. IMFi iga-aastane Eesti põhimissioon, nn. IV artikli konsultatsioon toimub sügisel.