Euroopa Liidu rahandusjuhid arutlesid majanduse olukorra üle

Täna Ljubljanas lõppenud Euroopa Liidu rahandusjuhtide kohtumisel tõdesid rahandusministrid ja keskpankade presidendid, et eelmisest suvest alanud finantssurutis on hakanud ilmnema ka reaalse mõjuna majanduses. ECOFINi nõupidamise päevakorra sisustas valdavalt arutelu võimalike viiside üle reageerida pingetele rahaturul.

"Üldise hinnangu kohaselt on riskid eriti USA majanduses koondumas ja mõjud ilmnevad majanduskasvu ootuse kahanemisena nii sellel kui järgmisel aastal. Seetõttu nähakse majanduskasvu aeglustumist Euroopa Liidus 2008. ja ka 2009. aastal võrreldes talviste prognoosidega," vahendas rahandusminister Ivari Padar arutelu vaimu.

"Euroopa Liidu majanduse alused on siiski küllaltki tugevad, mis võimaldavad raputusi vastu võtta suhteliselt kindlalt positsioonilt," hindas mõttevahetust minister Padar. "Ometi on aeg käes tegudeks, sest nendega viivitamine tähendab sündmustele jalgu jäämist."

"Finantsturgude ebakindlus jätkub ja olukord rahvusvahelisel pankadevahelisel laenuturul on viimase kuu jooksul muutunud jälle pingelisemaks. Kõik see võib mõjutada majanduse kasvuootusi kogu maailmas," kommenteeris arutelu Eesti Panga president Andres Lipstok. "Arengud kinnitavad Eesti majanduse väljavaadete ülevaatamise vajadust," lisas ta.

Muutustele reageerimiseks võtsid rahandusministrid ja keskpankade juhid vastu otsuseid, kuidas parandada finantsturgude toimimist ning suurendada stabiilsust ja läbipaistvust.

Lisateave:
Andres Kuningas
Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakond
Rahandusministeerium
Tel: 6113 563, 5072 936
E-post: andres.kuningas [at] fin.ee
www.fin.ee

Ingrid Mitt
Avalike suhete spetsialist
Eesti Pank
Tel: 6680 965; 5126 843
E-post: ingrid.mitt [at] epbe.ee
www.eestipank.info