Hansson: keskpankade tegevus toetab ettevõtjate investeeringuid

Kolmapäeval konverentsil „Äriplaan 2013“ esinenud Eesti Panga president Ardo Hansson tõstis esile, et viis aastat kestnud kriis on tõestanud nii euroala tugevust kui ka muutnud tugevamaks Eestit ja Eesti ettevõtjaid.

„Oleme kriisist kõik õppinud ja Eesti, aga ka euroala tervikuna seisab praegu palju tugevamatel jalgadel kui varem. Eestil olid kriisi alguses puhvrite näol suured eelised ja täna me teame, et piisavad varud ja kulutuste ülevaatamine aitavad tulevikule julgemalt vastu minna, isegi siis, kui majanduskasvu väljavaated on endiselt kesised,“ rääkis Ardo Hansson.

Ta mainis, et euroala majandusarengu suhtes on ebakindlus jätkuvalt tavatult suur, kuid Eesti lähinaabritele ja peamistele kaubanduspartneritele prognoositakse majanduskasvu jätkumist. „Ettevõtjate jaoks tähendab see jätkuvalt võimalusi – majandused kasvavad, kuigi aeglaselt. Keskpankade kujundatud madalad intressimäärad toetavad ettevõtjate tegevust investeerimisel ja valitsus on säilitanud Eesti atraktiivsuse investorite silmis,“ ütles Hansson.

Ta lisas, et euroala majandususalduse rohud on valitsuste ravimikapis. „Euroala keskpangad on astunud terve rea erakorralisi samme riskide leevendamiseks, mis on tõstnud riske keskpankade bilansis. Investeeringute ja töökohtade loomise eelduseks vajaminevat usaldust saavad raskustes riigid saavutada ainult reformide läbiviimisega ja eelarvete korrastamisega,“ rääkis keskpanga president. Hanssoni sõnul piirdub keskpankade ülesanne hinnastabiilsuse tagamisega, mis loob parema võimaluse  pikaajaliseks majanduskasvuks.

Lisateave:
Viljar Rääsk
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: viljar.raask [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee