Ilmus Eesti Vabariigi raha kataloog

Eesti Pank andis välja Eesti Vabariigi raha kataloogi.

Kaheosaline illustreeritud eesti- ja inglisekeelne rahakataloog hõlmab rahatähti, käibe- ja meenemünte, mis on käibele lastud Eesti omariikluse esimesel perioodil aastatel 1918-1940 ja taasiseseisvunud Eestis alates 1992. aasta rahareformist kuni 2008. aastani. Rahakataloogis on esitatud riiklikud maksevahendid ning kataloogi esimene köide on pühendatud rahatähtedele, teine osa käibe- ja meenemüntidele. Kataloogiga on kaasas rahatähtede ja müntide kohta avaldatud väljaannete põhjalik bibliograafia.

"Rahakataloogi väljaandmise eesmärk oli süstematiseerida Eesti Vabariigis käibinud ja käibivat raha puudutav teave ning teha see kõigile kättesaadavaks. Tegemist on seni täielikema ülevaatega Eesti Vabariigi rahast," rääkis keskpanga muuseumi juhataja Carmen Greim, lisades, et mõte rahakataloogi koostamiseks tuli tegelikult muuseumi külastajatelt, kes on soovinud kvaliteetsete piltidega koondmaterjali kõigi Eesti rahatähtede ja müntide kohta.

Rahakataloogi panid kokku Eesti Panga töötajad koostöös Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektori Ivar Leimuse, Läti Ajaloomuuseumi ja Läti Panga spetsialistidega.

Rahakataloogi on võimalik osta Eesti Panga muuseumist. Kataloogi hind on 350 krooni.

Eesti Panga muuseum asub aadressil Estonia pst 11 ja on avatud kolmapäevast reedeni kell 12:00 kuni 17:00 ning laupäeviti kell 11:00 kuni 16:00. Lisainfot saab muuseumi telefonil 668 0760.