Keskpanga asepresidendid peavad neljas linnas loenguid ja tähistavad kunagisi kontoreid

Eesti Panga asepresidendid MÄRTEN ROSS ja REIN MINKA esitlevad neljapäeval, 23. aprillil Rakveres, Paides, Võrus ja Valgas mälestustahvleid Eesti Panga ajaloolistel osakonnahoonetel. Lisaks tutvustavad asepresidendid igas linnas keskpanga värsket majandusprognoosi ja annavad ülevaate euro kasutuselevõtu väljavaatest.

Asepresident Märten Ross esitles neljapäeva hommikul mälestustahvlit keskpanga ajaloolisel osakonnahoonel Rakveres aadressil Turuplats 2 ning andis Rakvere linnavalitsuses volikogu liikmetele ja linnavalitsuse töötajatele loengu, mis algas kell 10.

Asepresident Ross annab Paide raekojas tunniajase avaliku loengu, mis algab kell 15.30. Pärast loengut esitleb Märten Ross mälestustahvlit keskpanga ajaloolisel osakonnahoonel aadressil Keskväljak 14.

Eesti Panga asepresident Rein Minka esineb ettekandega Võru linnavalitsuses, kell 12 algav ettekanne on suunatud linnavalitsuse töötajatele, volikogu liikmetele ja ettevõtjatele. Asepresident Minka esitleb keskpanga ajaloolist Võru osakonnahoonet aadressil Tartu tänav 25 tähistavat mälestustahvlit kell 13.15.

Valgas annab Rein Minka avaliku loengu kohalikus kultuuri- ja huvialakeskuses, mis algab kell 15. Pärast loengut esitleb ta kell 16.15 Valga ajaloolise keskpanga osakonnahoone mälestustahvlit aadressil Aia 18.

Asepresidentide avalikele loengutele on oodatud kõik, kes soovivad ülevaadet Eesti Panga kolmapäeval avaldatud majandusprognoosi kohta ning soovivad kaasa mõelda Eesti majanduse teemadel.

Tänavu mais möödub Eesti Panga asutamisest ja keskpanga tegevuse algusest 90 aastat ning selle tähtpäeva puhul on Eesti Pank tähistanud oma kunagised, üle Eesti asunud harukontorid mälestustahvlitega. 1918. aastal loodi Eesti Vabariik ning seejärel, 1919. aastal asutati iseseisva vabariigi keskpank, mis alustas oma tegevust 3. mail 90 aastat tagasi.

Eesti Pangal oli pärast Eesti Vabariigi asutamist kokku 12 kontorit ning tänavu aprillis ja mais esitlevad Eesti Panga juhatuse liikmed mälestustahvleid kunagiste osakondade hoonetel üheksas linnas: Tartus, Valgas, Võrus, Viljandis, Paides, Pärnus, Haapsalus, Kuressaares ja Rakveres. Eesti Panga hoone Narvas hävis sõja ajal ja Petseri maja on jäänud piiri taha. Peahoone Tallinnas, kus asub ka tänapäeval Eesti Pank, tähistati 2007. aastal.