Keskpanga avatud seminar keskendub uurimustööle aktsiahindade ülehindamise mõjudest

Eesti Pank korraldab neljapäeval, 19. novembril avatud seminari, kus Essexi Ülikooli lektor KATRIN TINN tutvustab oma uurimustööd, milles analüüsitakse aktsiahindade ülehindamise mõju heaolule.

Viimase 10-15 aasta jooksul on USA aktsiaturul toimunud mitmeid tõusu-mõõna tsükleid. Kas selliste tsüklite mõju on ainult kahjulik? Kas nendest tsüklitest võib ka kasu olla? Oma uurimuses näitab Katrin Tinn, et teatud tingimustel võib aktsiahindade ülehinnatus suurendada innovatsiooni ja seeläbi üldist heaolu nii lühi- kui ka pikaajaliselt. Seminari aluseks oleva artikliga saab tutvuda Eesti Panga veebileheküljel http://www.eestipank.info/pub/et/yldine/pank/uuringud/seminarid/.

Katrin Tinni peamisteks uurimisvaldkondadeks on finantsökonoomika, makromajandus, tehnoloogia ja innovatsioonid ning mänguteooria. Ta omandas doktorikraadi Londoni majandus- ja poliitikateaduste koolis (LSE) ja enne seda magistrikraadi Londoni Ülikooli kolledžis (UCL). Esimese eestlasena on Katrin Tinni artikkel avaldatud tippmajandusajakirjas The American Economic Review.

Seminar toimub inglise keeles. Osavõtt on tasuta. Seminar toimub Tallinnas Eesti Panga majas (sissepääs Sakala 4) kell 11.00-12.30. Seminarile saab registreeruda kuni 18. novembrini. Palume oma osalemisest teatada majandusuuringute osakonna assistendile Eve Mäginile telefonil 6680 758 või e-kirja teel emagin [at] epbe.ee (.) Täpsem info seminari kohta on avaldatud Eesti Panga kodulehel.

Eesti Pank korraldab avatud seminare alates 2000. aastast ja nende eesmärgiks on toetada ideedevahetust keskpanga ning nii Eesti kui ka välismaa akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel. 2009. aasta avatud seminaride kalendri leiab Eesti Panga kodulehelt.