Keskpanga avatud seminaril tutvustatakse eelarve teemalist uurimustööd

Eesti Pank korraldab reedel, 6. novembril avatud seminari, kus tunnustatud majandusteadlane R. ANTON BRAUN Tokio Ülikoolist tutvustab oma uurimustööd, mis räägib eelarvepoliitikast majanduskriisi tingimustes Hispaania ja Jaapani näitel.

Seminari ettekande aluseks olev uurimustöö "Spain, Japan, and the Danger of Early Fiscal Tightening" võrdleb Hispaania ja Jaapani majanduslangust. Praegu on nende riikide majanduste areng märkimisväärselt sarnane. Ent kriisieelne olukord oli neis riikides erinev, muuhulgas seetõttu, et Jaapani valitsus võttis meetmeid eelarvepoliitika karmistamiseks juba 1997. aastal. Uurimustöös arutletakse selle üle, kas astutud sammud võisid toimuda liiga vara. Ettekande aluseks oleva uurimuse leiate Eesti Panga veebileheküljelt http://www.eestipank.info/pub/et/yldine/pank/uuringud/seminarid/.

R. Anton Braun on tunnustatud majandusteadlane, kes on muuhulgas uurinud eelarve- ja rahapoliitikat madala intressimäära tingimustes ning makroökonoomikast tuleneva riski mõju väärtpaberite hindamisele. Ta on avaldanud mitmeid artikleid ajakirjades, nagu Journal of Political Economy, Journal of Monetary Economics, International Economic Review. Ta on ajakirja Journal of Money, Credit and Banking toimetaja.

Seminar toimub inglise keeles. Osavõtt on tasuta. Seminar toimub Tallinnas keskpanga majas (Estonia pst 13) kell 13.00-14.30. Seminarile saab registreeruda vabade kohtade olemasolul kuni 4. novembrini. Palume oma osalemisest teatada majandusuuringute osakonna assistendile Eve Mäginile telefonil 6680 758 või e-kirja teel emagin [at] epbe.ee (.) Täpsem info seminari kohta on avaldatud Eesti Panga kodulehel.

Eesti Pank korraldab avatud seminare alates 2000. aastast ja nende eesmärgiks on toetada ideedevahetust keskpanga ning nii Eesti kui ka välismaa akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel. 2009. aasta avatud seminaride kalendri leiab Eesti Panga kodulehelt.