Keskpanga koolinoorte prognoosivõistlusel jätkub põnevust viimase vooruni

Eesti Panga koolinoorte prognoosivõistluse viimase vooru eel jätkub gümnaasiumiastme individuaalarvestuses tihe heitlus võitja selgitamiseks.

Prognoosivõistluse viie vooru järel on individuaalarvestuses gümnaasiumiastmel liidriks tõusnud Armo Buht Tallinna 32. Keskkooli 10. klassist. Tihedalt on liidri kannul Tallinna Reaalkooli 11. klassi esindaja Sander Salurand ning väikse vahega on kolmandal positsioonil Karl Mööl, samuti Tallinna Reaalkooli 11. klassist.

Kõrgkoolitasemel on individuaalarvestuses selgel esikohal Veronika Drozdik Narva Kutseõppekeskusest. Teisel kohal on Pärnumaa Kutsehariduskeskusest Annika Jääger, kellele väikse vahega järgneb Julia Klementjeva Narva Kutseõppekeskusest.

Põhikoolitasemel on prognoosivõistluse individuaalarvestuses viie vooru järel vahed esikolmikus üsna selged. Liider on Kaspar Palmsalu Tapa Gümnaasiumist, teisel kohal Janek Lukats Kanepi Gümnaasiumi 8. klassist ja kolmandal kohal samuti Kanepi Gümnaasiumi 8. klassist Mark Finagin.

Viienda vooru järel pole lõplikult selgunud gümnaasiumiastme grupiarvestuses võitja, sest liidrikohta hoidva Tallinna Reaalkooli 11. klassi kõrval on teoreetiline võimalus viimases voorus esikohaheitlusse sekkuda ka Kanepi Gümnaasiumi 11. klassil.

Põhikooli grupiarvestuses on selgel liidripositsioonil Kanepi Gümnaasiumi 8. klass.

Gümnaasiumitasemel võitis viiendas voorus esikoha Liis Seeme Kanepi Gümnaasiumi 11. klassist. Teise koha saavutas Armo Buht Tallinna 32. Keskkooli 10. klassist. Vaid ühepunktilise vahega saavutas kolmanda koha Joan Lääne Tallinna Kuristiku Gümnaasiumist.

Põhikooli arvestuses saavutas viiendas voorus esikoha Hanna Vaimla Lihula Gümnaasiumi 9. klassist. Teisele kohale tuli Madis Teinemaa Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi 9. klassist ning kolmanda koha sai Kaspar Palmsalu Tapa Gümnaasiumi 2. klassist.

Vanimas, kõrgkoolide vanusegrupis läksid kolm paremat kohta Narva Kutseõppekeskuse esindajatele: esikoha saavutas Julia Klementjeva, talle järgnesid Veronika Drozdik ja Vladimir Titov.

Prognoosivõistluse viiendas voorus pidid õpilased vastuseid esitama küsimustele, mis käsitlesid Eesti valitsemissektori võlataset, põllumajandussaaduste ja toidukaupade ekspordi näitajat. Prognoositi kui palju turiste kasutas Eesti majutusettevõtete teenuseid, arvati ära milline on USA dollari kurss eesti krooni suhtes.

Viimane, prognoosivõistluse kuues voor, lõpeb 11. mail, mil selguvad võitjad nii individuaalarvestuses kui ka gruppide lõikes. Võitjatele korraldab Eesti Pank preemiareisi Helsingisse, kus külastatakse Heureka teaduskeskust ning Soome Panga muuseumi.

Eesti Panga Koolirubriik sisaldab majandusalast harivat ja vajalikku infot nii põhikooli kui ka gümnaasiumi õpilastele, samuti leidub seal sobivat materjali ka kõige väiksematele. Lisaks peamiste majandusnäitajate definitsioonidele leidub erinevat infomaterjale nii trükiste, joonisfilmide kui ka keskpanga kommentaaride näol. Eesti Panga koolinoortele mõeldud veebikeskkonnaga Koolirubriik ning prognoosivõistluse täpsemate tingimustega saab tutvuda aadressil: http://prognoos.eestipank.info.

Lisateave:
Siiri Ries
Koolirubriigi keskkonna haldur
Tel: 6680 722
E-post: siiri.ries [at] eestipank.ee

Viljar Rääsk;
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: viljar.raask [at] eestipank.ee