Keskpanga koolinoorte prognoosivõistlusel olid edukamad Kanepi ja Narva õpilased

Eesti Panga koolinoorte majandusprognoosi võistluse teises voorus tegid kõige täpsemaid prognoose Mark Finagin Kanepi Gümnaasiumist, Alina Malkus Narva 6. koolist ja Veronika Drozik Narva Kutseõppekeskusest.

Põhikooliõpilaste seas esitasid kõige täpsemaid prognoose Kanepi Gümnaasiumi 8. klassi õpilased, kelle vahel jagunes individuaalne paremusjärjestus järgmiselt: 1. koht Mark Finagin (13 kohapunkti); 2. koht Erki Plato (14 kohapunkti); 3. koht Sixtina Ladva (17 kohapunkti).

Gümnaasiumiõpilastest olid parimad: 1. koht Alina Malkus Narva 6. kooli XII klassist (13 kohapunkti); 2. koht Mart Luide Tallinna Reaalkooli XI klassist (25 kohapunkti); 3. koht Karl Mööl samuti Tallinna Reaalkooli XI klassist (40 kohapunkti).

Vanimas, kõrgkoolide vanusegrupis oli teise vooru liider Veronika Drozik Narva Kutseõppekeskusest (10 kohapunkti), kellele järgnesid Pärnumaa Kutsehariduskeskusest Lauri Kunto (11 kohapunkti) ja Piret Pusse (12 kohapunkti).

Prognoosivõistluse teises voorus tuli esitada võimalikult täpne vastus neljale küsimusele, mis puudutasid tarbijahinnaindeksi muutust, Soome keskmise palga aastast muutust, tähtajalise kroonihoiuse intressi ja jaemüügi mahu muutust novembris.

Oma teadmisi saab võistluse raames proovile panna nii üksinda kui ka grupiarvestuses. Individuaalarvestuses tublimate prognoosijate kohta tehakse vahekokkuvõte ning neile jagatakse auhindu iga vooru lõpus kord kuus, mil selgitatakse välja kolme vanuserühma kolm parimat. Soovijail tasub prognoosivõistlusega liituda kolmandas võistlusvoorus, mis algab 11. jaanuaril, nii individuaalselt kui ka grupina, sest enam kui pool kuuevoorulisena plaanitud võistlusest on veel ees.

Grupiarvestuses selguvad täpsemad prognoosijad õppeaasta lõpus, kes saavad koos juhendajast õpetajaga minna auhinnareisile Soome Panga rahamuuseumisse ja Heureka keskusesse Helsingis.

Eesti Panga Koolirubriik sisaldab majandusalast harivat ja vajalikku infot nii põhikooli kui ka gümnaasiumi õpilastele, samuti leidub seal sobivat materjali ka kõige väiksematele. Lisaks peamiste majandusnäitajate definitsioonidele leidub erinevat infomaterjale nii trükiste, joonisfilmide kui ka keskpanga kommentaaride näol. Eesti Panga koolinoortele mõeldud veebikeskkonnaga Koolirubriik ning prognoosivõistluse täpsemate tingimustega saab tutvuda järgmisel aadressil: http://prognoos.eestipank.info.

Lisateave:
Siiri Ries
Koolirubriigi keskkonna haldur
Rahvusvaheliste ja avalike suhete osakond
Tel: 6680 998
E-post: siiri.ries [at] epbe.ee

Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 6680 965, 5126 843
E-post: ingrid.mitt [at] epbe.ee ">ingrid.mitt [at] epbe.ee