Keskpanga koolinoorte prognoosivõistlusel osaleb üle 400 võistleja

Eesti Panga korraldatud koolinoorte majandusprognoosi võistluse esimeses voorus osales üle 400 inimese. Kõige täpsemaid prognoose tegid Kaspar Palmsalu Tapa Gümnaasiumist, Sander Salurand Tallinna Reaalkoolist ja Piret Pusse Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Individuaalarvestuses jagunes põhikooliõpilaste seas paremusjärjestus järgmiselt: 1. koht Kaspar Palmsalu, Tapa Gümnaasiumi II b klassist (14 kohapunkti); 2. koht Hanna Vaimla Lihula Gümnaasiumi IX klassist (42 kohapunkti); 3. koht Janek Lukats Kanepi Gümnaasiumi VIII klassist (50 kohapunkti).

Gümnaasiumiõpilastest olid tublimad: 1. koht Sander Salurand Tallinna Reaalkooli XI c klassist (38 kohapunkti); 2. koht Kerli Tart E. Vilde nimelisest Juuru Gümnaasiumi XI klassist (44 kohapunkti); 3. koht Armo Buht Tallinna 32. Keskkooli X klassist (47 kohapunkti).

Vanimas, kõrgkoolide vanusegrupis on esimese vooru järel liider Piret Pusse Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ja talle järgneb koolikaaslane Annika Jääger. Kolmandat kohta keskpank välja ei jaganud, sest paremuselt kolmanda tulemuse omanik pole oma õppeasustust määratlenud.

Oma teadmisi saab võistluse raames proovile panna nii üksinda kui grupiarvestuses. Individuaalarvestuses tublimate prognoosijate kohta tehakse vahekokkuvõte ning neile jagatakse auhindu iga vooru lõpus kord kuus, mil selgitatakse välja kolme vanuserühma kolm parimat.

Grupiarvestuses selguvad täpsemad prognoosijad õppeaasta lõpus, kes saavad koos juhendajast õpetajaga minna auhinnareisile Soome Panga rahamuuseumisse ja Heureka keskusesse Helsingis.

Eesti Panga Koolirubriik sisaldab majandusalast harivat ja vajalikku infot nii põhikooli kui ka gümnaasiumi õpilastele, samuti leidub seal sobivat materjali ka kõige väiksematele. Lisaks peamiste majandusnäitajate definitsioonidele leidub erinevat infomaterjale nii trükiste, joonisfilmide kui ka keskpanga kommentaaride näol. Eesti Panga koolinoortele mõeldud veebikeskkonnaga Koolirubriik ning prognoosivõistluse täpsemate tingimustega saab tutvuda järgmisel aadressil: http://prognoos.eestipank.info

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] epbe.ee