Keskpanga postitus elanikele on lõppenud

Esmaspäeval alanud Eesti Panga ja Euroopa Keskpanga otsepostitus Eesti leibkondadele lõppes täna. Nädala jooksul on euro rahatähtede turvamärke tutvustavat trükist postitatud 561 000 postkasti.

Eestikeelne infovoldik, mille vahel on kaks rahakursi kaarti, saadeti igasse eraisiku postkasti üle Eesti. Täiendavalt saadeti venekeelne trükis neis omavalitsustes ja Tallinna linnaosades, kus rahvaastikuregistri järgi on vähemalt pool elanikkonnast muukeelne.

Venekeelse infovoldiku vahel ei ole kursikaarte, inimesed said need eestikeelse trükisega.

Juhul, kui keegi ei ole oma postkasti eestikeelset trükist saanud, on seda võimalik saada Eesti Posti postkontoritest. Venekeelset trükist on võimalik saada piirkondlike omavalitsuste esindustest.

Lisaks elanikele koju saadetud infotrükisele on võimalik erinevate euro sularaha tutvustavate materjalidega tutvuda raamatukogudes üle Eesti või saada täiendavaid trükiseid Europe Direct infopunktidest ja pangakontoritest. Samuti leiab põhjalikku infot nii Euroveebist kui ka Euroopa Keskpanga kodulehelt. Täiendava info saamiseks võib pöörduda Eesti Panga infotelefonil või euroinfotelefonil.

Faktid otsepostituse kohta
Teabevoldikus on lisaks euroraha kujunduse ja turvamärkide tutvustamisele Eesti Panga ja Euroopa Keskpanga presidendi pöördumine, milles juhitakse tähelepanu tähtsamatele praktilistele juhistele euro kasutuselevõtuks. Samuti on tutvustatud veelkord Eesti euromünte.

Eestikeelse infovoldiku vahel on kaks ühesugust kursikaarti, mis töötavad hologrammi põhimõttel ehk kaardil olevad kujundid ja summad muutuvad vastavalt kaardi kallutamisele. Pangakaardi suuruseid kaarte on mugav kaasas kanda ja vajadusel lihtne kasutada abivahendina igapäevastes sularahatehingutes, nt on sellel näidatud peamised turvamärgid, mida rahatähe puhul jälgida, kui tekib kahtlusi selle ehtsuses.

Venekeelne infovoldik saadeti järgmistele omavalitsustele: Sillamäe linn, Narva linn, Peipsiääre vald, Aseri vald, Piirissaare vald, Narva-Jõesuu linn, Alajõe vald, Kallaste linn, Kohtla-Järve linn, Maardu linn, Vaivara vald, Kiviõli linn, Loksa linn, Mustvee linn, Jõhvi vald, Kasepää vald ja Paldiski linn. Tallinnas saadeti venekeelne broðüür kõikidele adressaatidele Haabersti, Põhja-Tallinna ja Lasnamäe linnaosades.

Täpsem info otsepostituse detailide kohta asub Euroveebil siin.

Infovoldiku sisuga on võimalik tutvuda ka Euroveebil kolmes keeles siin.

Kursikaarti on võimalik näha siin.

Lisateave:
Ingrid Mitt
avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee

Inge Suder
AS Eesti Post
kommunikatsioonijuht
Tel: 625 7292, 503 9908
E-post:
inge.suder [at] post.ee