Keskpanga president rääkis Viljandis eurole ülemineku põhimõtetest

Reedel esines Eesti Panga president Andres Lipstok Viljandis, kus ta selgitas kuulajatele eurole ülemineku eeldusi, ajakava ning põhimõtteid. Samuti tutvustas Lipstok keskpanga värsket majandusprognoosi.

"Keskpanga prognoos näitab, et Eesti majanduskasv kujuneb mõõdukaks. Kasv on lähiaastail veidi kõrgem Euroopa Liidu keskmisest, kuid kindlasti jääb see alla Eesti eelmise kümnendi kasvutempole. Eesti riigi jaoks on oluline viia eelarve lähiaastail tasakaalu ja taastada reservid," ütles Lipstok.

Keskpanga presidendi loengut kuulanute küsimused puudutasid sularahavahetust eurole ülemineku ajal, ülemineku kurssi ja majanduse üldist olukorda.

Eurole üleminekut käsitleva Eesti Panga loengusarja eesmärk on selgitada inimestele, millal langetatakse otsused Eesti võimalikul ühinemisel euroalaga, kuidas toimub rahavahetus praktikas ja milleks tuleb valmis olla. Eurole ülemineku üldpõhimõte on korraldada rahavahetus selliselt, et see toimuks inimestele võimalikult mugavalt.

Andres Lipstoki loeng Viljandis Ugala teatris väikses saalis algas kell 10. Samal teemal andis reedel loengu ka Eesti Panga asepresident Rein Minka, kelle ettekanne Võru linnavalitsuse hoones algas kell 11. Neljapäeval esines loengusarja raames Paide raekoja saalis Eesti Panga rahapoliitika osakonna juhataja Ülo Kaasik.

Eesti Panga loengusarja raames on ettekanded toimunud juba Krootusel, Kallastel, Elvas, Narvas, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Rakveres, Kuressaares ja Paides. Mais toimuvad ettekanded Kärdlas, Raplas ja Pärnus. Juuni alguses külastatakse Keilat ja Valgat.

Kokku annab keskpank loenguid 18 linnas ja vallas.

Ettekandega esinevad Eesti Panga president Andres Lipstok, asepresidendid Rein Minka ja Märten Ross ning rahapoliitika osakonna juhataja Ülo Kaasik ning sama osakonna juhtivspetsialistid Natalja Viilmann ja Peeter Luikmel. Eurole ülemineku ajakava, põhimõtete ja sellega seotud ürituste kohta leiab infot euroveebis aadressil http://euro.eesti.ee

Eurole üleminekuga seotud esinemiste kohta saab ülevaate euroveebi ürituste lehelt. Sealt on leitavad ka loengute esitlusmaterjalid.

Lisainfo:
Viljar Rääsk
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: viljar.raask [at] eestipank.ee