Keskpanga prognoosivõistlusel on jätkuvalt edukaimad Kanepi, Tallinna Reaalkooli, Tapa ja Narva õpilased

Eesti Panga Koolirubriigi prognoosivõistluse neljas voor on läbi ning erinevates vanusegruppides on välja kujunemas favoriidid üksikarvestuse absoluutseteks võitjateks.

Põhikooli arvestuses saavutas neljandas voorus esikoha Kaspar Palmsalu (18 punktiga) Tapa Gümnaasiumi teisest klassist, kes on varem võitnud esimese ja kolmanda vooru ning pretendeerib absoluutsele esikohale võistluse üksikarvestuses oma vanusegrupis. Esikolmikusse jõudsid veel Kanepi Gümnaasiumi põhikooli kaheksanda klassi võistlejad Janek Lukats (19 punktiga) ja Algis Suurkivi (25 punktiga). Janek Lukats on samuti toimunud voorude vahearvestuses saavutanud kolmanda ja teise koha ning on favoriidiks oma vanusegrupi liidrikohale.

Gümnaasiumide arvestuses olid kolm paremat prognoosijat Tallinna Reaalkooli õpilased: esikoha saavutas Tõnis Teinemaa 11. klassist (kogus 16 punkti), teise koha sai Sander Salurand 11. klassist (18 punkti) ning kolmas koht läks Tanel Pärnamaale 12. klassist (kogus 22 punkti). Nii Sander Salurand kui ka Tanel Pärnamaa on olnud varem vooruvõitjaks.

Vanimas, kõrgkoolide vanusegrupis läksid kolm paremat kohta Narva Kutseõppekeskuse esindajatele: Veronika Drozdik saavutas esikoha 9 punktiga (võitis ka teise ja kolmanda vooru), talle järgnesid Svetlana Kirillova 14 punktiga ja Julia Klementjeva 17 punktiga (varasemalt saavutanud kolmanda koha).

Võistluse neljandas voorus käsitleti teemadena töötust, aktsiisimaksu laekumist, tarbijahinnaindeksit ja sisemajanduse kogutoodangut.

Järelejäänud kahes voorus selgitatakse välja prognoosivõistluse absoluutsed võitjad nii üksik- kui ka grupiarvestuses.

Eesti Panga Koolirubriik sisaldab majandusalast harivat ja vajalikku infot nii põhikooli kui ka gümnaasiumi õpilastele, samuti leidub seal sobivat materjali ka kõige väiksematele. Lisaks peamiste majandusnäitajate definitsioonidele leidub erinevat infomaterjale nii trükiste, joonisfilmide kui ka keskpanga kommentaaride näol. Eesti Panga koolinoortele mõeldud veebikeskkonnaga Koolirubriik ning prognoosivõistluse täpsemate tingimustega saab tutvuda järgmisel aadressil: prognoos.eestipank.info.

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee