Keskpanga prognoosivõistlusel on võistkondlik liider Tallinna Reaalkool

Eesti Panga koolinoorte majandusprognoosi võistluse kolmanda vooru võitjad on selgunud: põhikooliõpilastest võitis Kaspar Palmsalu Tapa Gümnaasiumist, gümnaasiumiõpilastest Tanel Pärnamaa Tallinna Reaalkoolist ja kõrgkooliõpilastest Veronika Drozdik Narva Kutseõppekeskusest.

Põhikooliõpilaste seas esitas kõige täpsemad prognoosid prognoosivõistluse esimese vooru võitja Kaspar Palmsalu Tapa Gümnaasiumi 2. klassist, kogudes 23 kohapunkti. Teise ja kolmanda koha saavutasid Janek Lukats (25 punkti) ja Mark Finagin (31 punkti) Kanepi Gümnaasiumi 8. klassist.

Gümnaasiumiõpilastest oli kolmanda vooru parim Tanel Pärnamaa Tallinna Reaalkooli XII klassist 12 kohapunktiga. Teise koha saavutas Armo Buht Tallinna 32. Keskkooli X klassist 34 punktiga ning kolmanda koha Karl Mööl samuti Tallinna Reaalkooli XII klassist, teenides 37 kohapunkti.

Vanimas, kõrgkoolide vanusegrupis saavutas esikoha teise vooru liider Veronika Drozdik Narva Kutseõppekeskusest (16 kohapunkti), kellele järgnesid Ivar Heinvars Pärnumaa Kutsehariduskeskusest (20 kohapunkti) ja Julia Klementjeva Narva Kutseõppekeskusest (25 kohapunkti).

Kolmanda vooru lõppedes on võistlusele registreerunud gruppide seas liider Tallinna Reaalkooli 11. klass, kellele järgnevad Kanepi Gümnaasiumi 10. klass ja Kanepi Gümnaasiumi 11. klass.

Prognoosivõistluse kolmandas voorus tuli esitada võimalikult täpne vastus neljale küsimusele, mis puudutasid ehitushinnaindeksit, eluasemelaenude intressi, tarbijahinnaindeksit ja sisemajanduse kogutoodangut.
Soovijail on võimalik prognoosivõistlusega liituda veel neljandas võistlusvoorus, mis algab 15. veebruaril.

Eesti Panga Koolirubriik sisaldab majandusalast harivat ja vajalikku infot nii põhikooli kui ka gümnaasiumi õpilastele, samuti leidub seal sobivat materjali ka kõige väiksematele. Lisaks peamiste majandusnäitajate definitsioonidele leidub erinevat infomaterjale nii trükiste, joonisfilmide kui ka keskpanga kommentaaride näol. Eesti Panga koolinoortele mõeldud veebikeskkonnaga Koolirubriik ning prognoosivõistluse täpsemate tingimustega saab tutvuda järgmisel aadressil: http://prognoos.eestipank.info.
Oma teadmisi saab võistluse raames proovile panna nii üksinda kui ka grupiarvestuses. Individuaalarvestuse vahekokkuvõtted tublimate prognoosijate kohta tehakse kord kuus vooru lõppedes, mil selgitatakse välja kolme vanuserühma kolm parimat. Õppeaasta lõpus selguvad täpseimad prognoosijad gruppide arvestuses ja parimad saavad koos juhendajast õpetajaga minna auhinnareisile Soome Panga rahamuuseumisse ja Heureka keskusesse Helsingis.

Lisateave:
Siiri Ries
Koolirubriigi keskkonna haldur
Tel: 6680 722
E-post: siiri.ries [at] eestipank.ee


Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 6680 965; 5126 843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee