Keskpangal valmis raamat krooni pangatähtedel kasutatud turvamärkidest

Eesti Pangal valmis raamat, mis annab ülevaate alates 1992. aasta rahareformist käibele lastud Eesti pangatähtede turvamärkidest.

Keskpanga raamatus kirjeldatud Eesti kroonid on trükitud aastail 1991-2007. Neist esimesed lasti käibesse 1992. aasta 20. juunil ja viimased tänavu 19. juunil.

"Aastate jooksul oleme sarnaselt muu maailmaga pangatähtede trükkimisel töötanud selle nimel, et kasutusele võtta üha enam palja silmaga nähtavaid turvamärke, mida samas ei ole võimalik järele teha nende unikaalsuse ja kõrge turvalisusastme tõttu," ütles Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juht Rait Roosve.

Pangatähtede valmistamisel on oluline nende kunstiline kujundus ja turvalisus. Turvalisus tagatakse sel teel, et pangatähtede trükkimisel kasutatakse haruldasi materjale, kõige uuemat tehnoloogiat ja erinevates kombinatsioonides turvamärke.

Turvamärkide raamat on eesti ja inglise keeles. Selle on koostanud Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna ekspert Õie Karask, trükise kujunduse valmistas Kersti Palgi osaühingust Disainikorp.

Raamatu tiraaž on 1000 eksemplari ja see on mõeldud peamiselt raamatukogudele ja koolidele, kes on sellisest trükisest huvitatud. Trükisest huvitatuil tasub ühendust võtta Eesti Panga küljendustoimetaja Siiri Riesiga e-postiaadressil siiri.ries [at] epbe.ee (.)

Trükisega saab tutvuda Eesti Panga kodulehel.

Lisainfo:
Viljar Rääsk
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: viljar.raask [at] epbe.ee