Keskpank postitab elanikele trükise euro sularaha kohta

Järgmise nädala esmaspäevast kuni nädala lõpuni toimub Eesti Panga ja Euroopa Keskpanga otsepostitus Eesti leibkondadele, saadetav trükis keskendub euro rahatähtede peamiste turvamärkide tutvustamisele.

Infovoldiku vahel on kaks rahakursi kaarti, mille ühel küljel tutvustatakse rahatähe põhilisi turvamärke ja teisel küljel on ümardatud summad kroonides ja eurodes.

Kaks ühesugust kursikaarti töötavad hologrammi põhimõttel ehk kaardil olevad kujundid ja summad muutuvad vastavalt kaardi kallutamisele. Pangakaardi suuruseid kaarte on mugav kaasas kanda ja vajadusel lihtne kasutada abivahendina igapäevastes sularahatehingutes.

Teabevoldikus on lisaks euroraha kujunduse ja turvamärkide tutvustamisele Eesti Panga ja Euroopa Keskpanga presidendi pöördumine, milles juhitakse tähelepanu tähtsamatele praktilistele juhistele euro kasutuselevõtuks. Samuti on tutvustatud veelkord Eesti euromünte.

Otsepostituse viib läbi Eesti Post, kes postitab igasse eraisiku postkasti eestikeelse infovoldiku, kokku on 561 000 adressaati.

Nendes omavalitsustes ja Tallinna linnaosades, kus rahvaastikuregistri järgi on vähemalt pool elanikkonnast muukeelne, postitatakse lisaks venekeelne infovoldik. Venekeelse infovoldiku vahel ei ole lisatud kursikaarte, inimesed saavad selle eestikeelse trükise vahelt.

Kokku saadetakse 172 252 venekeelset infovoldikut. Need saavad järgmised omavalitsused: Sillamäe linn, Narva linn, Peipsiääre vald, Aseri vald, Piirissaare vald, Narva-Jõesuu linn, Alajõe vald, Kallaste linn, Kohtla-Järve linn, Maardu linn, Vaivara vald, Kiviõli linn, Loksa linn, Mustvee linn, Jõhvi vald, Kasepää vald ja Paldiski linn. Tallinnas saadetakse venekeelne brošüür kõikidele adressaatidele Haabersti, Põhja-Tallinna ja Lasnamäe linnaosades.

Eesti Post teostab keskpankade otsepostituse ajavahemikul 22.-27. novembril.

Infovoldiku sisuga on võimalik tutvuda ka Euroveebil kolmes keeles siin. Kursikaarti on võimalik näha siin.

Euro sularaha tutvustavaid trükiseid jm euroteavitusmaterjale on võimalik saada ka Europe Direct infopunktidest, pangakontoritest ja omavalitsustest ning nendega on võimalik tutvuda raamatukogudes üle Eesti.

 

Lisateave:
Ingrid Mitt
avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee

Inge Suder
AS Eesti Post
kommunikatsioonijuht
Tel: 625 7292, 503 9908
E-post:
inge.suder [at] post.ee