Keskpank tellib uue rahaga harjumiseks euromüntide stardikomplektid

Eesti Pank tellib 600 000 euromüntide stardikomplekti, et Eesti inimesed saaksid enne euro kehtima hakkamist tutvuda uue rahaga. Komplektis on kokku 42 münti väärtuses 12,79 eurot. Stardikomplekte saab soetada hinnaga 200 krooni komplekt.

Stardikomplektid sisaldavad kõiki kasutuseletulevaid Eesti euromüntide nominaale. Nii on komplektis seitse 1-sendist, kuus 2-, 5-, 10- ja 20-sendist, viis 50-sendist ning neli 1-eurost ja kaks 2-eurost.

Stardikomplektid tulevad müüki 1. detsembrist. Kuivõrd stardikomplekte on tellitud selliselt, et neid jaguks igale majapidamisele, siis saab üks inimene korraga osta kuni viis komplekti. Euromüntide komplekte hakatakse müüma pangakontorites. Võimalusel laiendatakse müügikanalite võrgustikku ja sellest teavitatakse enne detsembrit.

Stardikomplektides olevad mündid hakkavad kehtima 2011. aasta 1. jaanuarist, mil eurost saab Eesti ametlik maksevahend. Enne seda ei ole Eesti euromündid üheski euroala riigis maksevahendina kasutatavad.

Mündid toodab Eesti Pangale Soome Rahapaja Oy (Mint of Finland). Stardikomplektide valmimist kaasrahastab Euroopa Komisjon.

Kahe nädala eest valminud uued euromündid on tutvumiseks väljas Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11, Tallinn). Muuseum on avatud kolmapäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeviti kell 11-16. Sissepääs on tasuta. Kõik huvilised on oodatud.

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee