Keskpank tutvustab loengusarjaga eurole ülemineku põhimõtteid

Eesti Panga asepresident Rein Minka peab neljapäeval Elva linnaraamatukogus avaliku loengu, et selgitada eurole ülemineku ajakava, põhimõtteid ja praktilisi asjaolusid. Loengusarja raames annab keskpank loenguid 18 linnas ja vallas.

"Loengusarja eesmärk on anda inimestele teada, mis neid ees ootab, kui suvel tuleb positiivne otsus euroalaga liitumise osas. Riigiasutused ja keskpank koos kommertspankadega töötavad selle nimel, et teha rahavahetus inimestele mugavaks ja sujuvaks. Ülemineku aluspõhimõte on, et rahavahetus ei tekitaks inimestele kulusid," ütles Eesti Panga asepresident Rein Minka.

Märtsi lõpus pidas sama sarja raames Eesti Panga president Andres Lipstok loengu Põlvamaal Krootusel. Sel kolmapäeval andis keskpanga rahapoliitika osakonna juhtivspetsialist Natalja Viilmann loengu Kallastel.

Aprillis on kavas esinemised Valgas, Jõgeval, Narvas, Kohtla-Järvel, Rakveres, Haapsalus, Jõhvis ja Kuressaares. Mais toimuvad loengud Paides, Võrus, Viljandis, Kärdlas, Keilas ja Pärnus. Juunis alguses on kavas loeng Raplas.

Loenguid peavad Eesti Panga president Andres Lipstok, asepresidendid Rein Minka ja Märten Ross ning rahapoliitika osakonna juhataja Ülo Kaasik ja sama osakonna juhtivspetsialist Natalja Viilmann.

Eurole ülemineku ajakava, põhimõtete ja sellega seotud ürituste kohta leiab infot euroveebis aadressil http://euro.eesti.ee

Eurole üleminekuga seotud esinemiste kohta saab ülevaate euroveebi ürituste lehelt. Sealt on leitavad ka loengute esitlusmaterjalid.

Lisainfo:
Viljar Rääsk
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: viljar.raask [at] eestipank.ee