Laar: keskpanga uues nõukogus on Riigikogu poliitikute osakaal väiksem

Eesti Panga nõukogu esimees Mart Laar esitas kolmapäeval Riigikogule kinnitamiseks Eesti Panga nõukogu uue koosseisu kandidaatidena Kalev Kallo, Kaie Keremi, Enn Listra, Rein Minka, Jaanus Tamkivi, Liina Tõnissoni ja Urmas Varblase.

Keskpanga esimehe Mart Laari sõnul on väljapakutud nõukogu uues koosseisus Riigikogu poliitikute osakaal väiksem kui endises. Laar avaldas veendumust, et uus nõukogu saab oma ülesannetega igati hakkama. „Nõukogu koosseisus on arvestatud järjepidevust ning nõukogu suudab toime tulla nii praeguste ülesannetega, kui ka täita sisuga nõukogule pandud järelevalvefunktsiooni.“

Uutest nimedest esitas Laar Kaie Keremi, Rein Minka ja Jaanus Tamkivi.

Kaie Kerem on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusküberneetika erialal ja on 1974. aastast majandusteaduste doktor. Kerem töötab Tallinna Tehnikaülikoolis majandusteaduskonna rahanduse- ja majandusteooria instituudi direktori ja professorina.

Rein Minka on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduse erialal, ta on endine Eesti Panga asepresident.

Jaanus Tamkivi on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi tööstus- ja tsiviilehituse erialal, ta on Riigikogu liige.

Eesti Panga seaduse kohaselt nimetab Riigikogu Eesti Panga nõukogu liikmed nõukogu esimehe ettepanekul ametisse viieks aastaks. Eesti Panga nõukogu praeguse koosseisu volitused kestavad kuni 17. veebruarini käesoleval aastal. Mart Laar on ametis Eesti Panga nõukogu esimehena kuni 12. juunini 2018. aastal.

Lisainfo:
Viljar Rääsk
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: viljar.raask [at] eestipank.ee
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee