Laulu- ja tantsupeole pühendatud meenemüntide kujunduse võitjad valitud

Eesti Panga poolt kokku kutsutud 6-liikmeline žürii valis kolmapäeval, 21. jaanuaril üldlaulu- ja tantsupidude traditsioonile pühendatud kuld- ja hõbemeenemündi kujunduskonkursi kolm võidutööd.

Kullast 100-kroonise nominaalväärtusega meenemündi kujunduskonkursi võitis graafilise disaineri Triinu Silla ja ehtekunstnik Merle Kasoneni kavand märksõnaga "Kumin". Teise koha pälvis Kunstiakadeemia tudengi Berbel Lätti kavand märksõnaga "Päike" ja kolmanda koha kunstnike Tiiu Pirsko ja Mati Veermetsa kavand märksõnaga "President".

Hõbedast 10-kroonise nominaalväärtusega meenemündi kujunduskonkursi võitis samuti kunstnike Tiiu Pirsko ja Mati Veermetsa kavand märksõnaga "Parlament I". Samade autorite esitatud teine kavand märksõnaga "Tiideratas" pälvis ka kujunduskonkursi kolmanda koha. Teise koha sai Eesti Kunstiakadeemia tudengi Liis Dvorjanski ning Kaarel Kuke kavand märksõnaga "Sõlg".

Võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 30 000 krooni. Teise koha töö eest makstakse auhinnatasu 20 000 ja kolmanda koha kavandi eest 15 000 krooni. Mitme autori puhul läheb auhinnatasu jagamisele.

Meenemüntide kujundused kinnitab Eesti Panga nõukogu ning seejärel avaldatakse võidutöö kavandid Eesti Panga kodulehel.

"Laulu- ja tantsupeole pühendatud mündi puhul ei olnud kindlasti tegemist lihtsa ülesandega, et kujutada väikese mündi peal 140 aasta pikkust traditsiooni üldlaulupidude korraldamisel ja 18. korda toimuva tantsupeo kogemust. Siiski oli heameel väga rohkearvulise osavõtu üle. Kokku laekus konkursile 69 tööd, neist 38 kavandit kuldmündile ja 31 hõbemündile," kommenteeris Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve.

Laulu- ja tantsupeo traditsioonile pühendatud meenemündid emiteerib Eesti Pank 2009. aasta juunis.

Lisateave:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 6680 965
E-post:
ingrid.mitt [at] epbe.ee