Leszek Balcerowicz „Euro: problems and solutions“

4. novembril esines Eesti Panga Iseseisvussaalis Varssavi Majanduskooli majandusprofessor Leszek Balcerowicz loenguga "Euro: problems and solutions". Loeng oli pühendatud majandusteadlase Ragnar Nurkse mälestusele ja Eesti Panga 95. aastapäevale. 

Leszek Balcerowicz on Varssavi Majanduskooli majandusprofessor ja rahvusvaheliste võrdlevate uuringute osakonna juhataja. Ta on olnud Poola asepeaminister ja rahandusminister ning Poola keskpanga president. Ta on majandus- ja rahandusteemasid analüüsiva rahvusvahelise organisatsiooni Group of Thirty liige, Euroopa Süsteemsete Riskide Nõukogu teadusliku nõuandekomitee liige ning Brüsseli mõttekeskuse Bruegel auesimees. Balcerowiczi on pärjatud paljude auhindade ja tiitlitega, sealhulgas 2014. aastal Milton Friedmani auhinnaga vabaduse edendamise eest ning Poola kõrgeima riikliku autasu Valge Kotka ordeniga panuse eest majandusarengu soodustamisse.

Eesti Pank alustas maailmamainega Eesti soost majandusteadlase professor Nurkse mälestusele pühendatud regulaarse loengusarjaga 2007. aastal. Varasematel aastatel on selle sarja raames üles astunud tollal Euroopa Komisjoni asepresidendi ametit pidanud Siim Kallas, Soome keskpanga president Erkki Liikanen, Rootsi keskpanga president Stefan Ingves ja Saksamaa Liidumaa keskpanga endine president professor Axel A. Weber.

Eesti Pank soovib loengusarjaga pakkuda võimalust huvitavateks avastusteks ja uudseteks argumentideks, mis aitaksid paremini mõista nii rahvusvahelise kui ka Eesti majanduse ees seisvaid väljakutseid.