MÄRTEN ROSS: Eesti majanduse viimaste kuude areng on vastavuses keskpanga prognoosiga

Täna, 25. jaanuaril Ameerika Kaubanduskoja Eesti esinduse ärilõunal esinedes ütles Eesti Panga asepresident MÄRTEN ROSS, et Eesti majandus kohandub ootuspäraselt.

"Kuigi Eesti majanduses on vähenenud sisenõudlus, püsib ekspordikasv tugev ja välistasakaal näitab paranemise märke. Mõnes sektoris on hinnasurved küll alanemas, kuid lähiajal mõjutavad inflatsiooninäitajat veel mitmete kaudsete maksude tõstmine ja maailmaturu toiduainete hinnatõus. Hinnakasvu aeglustumist näeme aasta teises pooles," rääkis Märten Ross. "Mõnevõrra keerulisemaks on kujunenud ka väline majanduskeskkond, mille juures on ebaselge, kui palju mõjutavad Euroopa majanduse selle aasta arengut turbulentsid finantsturgudel," ütles Ross, lisades, et muutunud majandusoludes toetab Eesti edasist kasvu tugev finantssektor ja ülejäägiga planeeritud eelarve.

"Üks kesksemaid küsimusi Eesti konkurentsivõime püsimisel on meie tööjõuturu paindlikkus, mis soodustaks vajadusel tööjõu kiiret ümberpaiknemist vähetootlikest ettevõtetest konkurentsivõimelisematesse ja seda koos asjakohase väljaõppega," ütles asepresident Ross.

Märten Rossi esitlus on üleval Eesti Panga kodulehel.