Miina Härma meenemündi kujunduskonkursi võitis Jaano Ester

Eesti Panga kokku kutsutud  žürii valis esmaspäeval helilooja Miina Härma loomingule pühendatud hõbedast meenemündi kujunduskonkursi võidutööks Jaano Esteri kavandi märksõnaga „Härmatis“.

Eesti Panga nõukogu kinnitas teisipäeval Jaano Esteri kavandatud meenemündi kujunduse. Miina Härma loomingule pühendatud hõbedast meenemündi nominaalväärtusega 10 eurot plaanib Eesti Pank emiteerida sel suvel.

Kujunduskonkursile esitatud 25 kavandi seast pälvis teise koha Liis Dvorjanski kavand märksõnaga „Õide“, kolmanda ja neljanda koha Tiiu Pirsko ja Mati Veermetsa kavandid „Ei saa mitte vaiki olla“ ja „Pidu hakkab II“ ning viienda koha Jaan Meristo kavand märksõnaga „Alla Breve“.

Võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 2000 eurot. Teise koha töö eest makstakse auhinnatasu 700, kolmanda koha eest 500 eurot, neljanda koha eest 200 eurot ja viienda eest 100 eurot. Mitme autori puhul läheb auhinnatasu jagamisele.

Võidukavandi autor Jaano Ester on varasemalt kujundanud 2008. aastal Eesti Vabariigi 90. sünnipäevale pühendatud 50-kroonise nimiväärtusega kullast meenemündi.

Miina Härma loomingule pühendatud meenemündiga peab eesti rahvas meeles oma suurt heliloojat, koorijuhti ja muusikaõpetajat. Miina Härma oli rahvusliku liikumise tegelane, kel oli oma panus Eesti 145 aasta pikkuses laulupeotraditsioonis kui ka rahvuslipu sünnis 130 aastat tagasi.

Ülevaate Eesti Panga emiteeritud meenemüntide kohta saab Eesti Panga kodulehel.

Toimunud konkursi ja meenemüntidele esitatud täpsete tehniliste nõuete ning osalemis- ja hindamistingimustega saab tutvuda Eesti Panga kodulehel

Lisateave:
Viljar Rääsk
Avalike suhete allosakond
Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post:
viljar.raask [at] eestipank.ee ()
Meediapäringud: press [at] eestipank.ee ()