Reitinguagentuur Standard&Poor's muutis Eesti riigireitingu väljavaate positiivseks

Neljapäeval, 21. aprillil muutis reitinguagentuur Standard&Poor's (S&P) Eesti riigireitingu väljavaate stabiilsest positiivseks ning kinnitas reitingu tasemel A.

Reitinguagentuur Standard&Poor's märkis oma otsuses, et Eesti ekspordi ja majanduse taastumine on olnud muljetavaldav. See annab tunnistust paindlikkusest ja konkurentsivõimest. Eriti positiivne on see, et kasvu ei tõuka enam tagant eelmisele kümnendile omane välise laenuraha sissevool. Agentuur eeldab, et valitsus jätkab konservatiivse eelarvepoliitikaga.

"Reitingu väljavaate muutmine positiivseks on selle tulemus, et Eesti on oma riigifinantside korrashoidmise nimel kõvasti pingutanud. Erinevate riikide võlaprobleemid rõhutavad selgelt reservide olemasolu vajalikkust. Keskpanga hinnangul on vajalik, et riik järgiks oma praegust eelarvestrateegiat, mille kohaselt jõuaks eelarve ülejäägini 2013. aastal," kommenteeris Eesti Panga asepresident Märten Ross.

Reitingu positiivne väljavaade viitab Standard&Poor'si sõnul võimalusele, et Eesti reiting võib tõusta. Seda aga vaid juhul, kui praegune eeskujulik eelarvepoliitika jätkub ning majanduskasvuga ei kaasne taas hoogne väliskohustuste suurenemine.
S&P pressiteade (inglise keeles) on kättesaadav Eesti Panga veebilehel.

10. juunil 2010. aasta tõstis Standard&Poor&s Eesti reitingu tasemele A.
31. märtsil 2010. aastal muutis reitinguagentuur Moody's Eesti riigireitingu väljavaate negatiivsest stabiilseks ning kinnitas reitingu tasemel A1.
19. juulil 2010. aastal tõstis reitinguagentuur Fitch Eesti riigireitingu kahe astme võrra tasemele A.

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post: ingrid.mitt [at] eestipank.ee