Reitinguagentuur Standard&Poor's tõstis Eesti riigireitingut

Neljapäeval, 10. juunil tõstis reitinguagentuur Standard&Poor's (S&P) Eesti riigireitingu tasemele A säilitades stabiilse väljavaate.

Eesti Panga rahapoliitika osakonna juhataja Ülo Kaasiku sõnul peegeldab reitinguagentuuri otsus eelkõige Eesti majanduse usaldusväärsuse kasvu, mis tuleneb euro kasutuselevõtust. Samuti seda, et Eesti era- ja valitsussektor on võimelised vajadusel suuri muutusi läbi viima, et kohaneda uute oludega. Samas lisas Kaasik, et ettevaates on vaja jätkata paindlikku tegutsemist ja tagada, et valitsuse eelarvepositsioon paraneks planeeritud graafikus.

Reitinguagentuur Standard&Poor's märkis oma otsuses, et Eesti liitumine euroalaga 2011. aastast peaks oluliselt vähendama vahetuskursi riski ja parandama seega Eesti ligipääsu Euroopa kapitaliturgudele. Lisaks märkis agentuur oma teates, et Eesti on järjekindlalt näidanud majanduse, riigirahanduse ja tööturu paindlikkust, mis on vajalik, et hakkama saada rahaliidu tingimustes.

Riigireitingu stabiilne väljavaade peegeldab reitinguagentuuri sõnul Eesti majanduse konkurentsivõime paranemist ja valmidust vähendada sõltuvust välisrahastamisest.

Viimati hindas Standard&Poor's Eesti riigireitingut käesoleva aasta veebruaris, mil nad tõstsid reitingu väljavaate negatiivselt tasemelt stabiilseks. Eestile omistatud Moody'se riigireiting on A1 stabiilse väljavaatega. Reitinguagentuuri Fitch on hinnanud Eesti riigireitingu tasemele BBB+.

Lisainfo:
Hanna Vaga
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: hanna.vaga [at] eestipank.ee