Saksamaa Liidupanga president Prof. Dr. Axel A. Weber peab täna Eesti Pangas avaliku loengu

Täna algusega kell 15 esineb Eesti Panga Iseseisvussaalis Saksamaa Liidupanga president ja Euroopa Keskpanga nõukogu liige Prof. Dr. Axel A. Weber avaliku loenguga "The Euro: Opportunities and Challenges", mis on osa professor Ragnar Nurkse mälestusele pühendatud loengusarjast.

Professor Weberi tunniajaline loeng keskendub eurole ning euroala liikmeks olemise võimalustele ja väljakutsetele. Ta on Saksamaa Liidupanga presidendina töötanud alates 2004. aastast. Ta on ka Euroopa Keskpanga nõukogu liige, Rahvusvahelise Valuutafondi kuberner, Rahvusvaheliste Arvelduste Panga juhatuse liige ning Finantsstabiilsuse nõukogu juhtkomitee ja Euroopa Süsteemsete Riskide Nõukogu juhtkomitee liige. Lisaks on ta töötanud professorina mitmes Saksamaa nimekas ülikoolis.

Professor Weber kohtub oma Eesti visiidil Eesti Panga juhatuse liikmete ja nõukogu esimehega. Lisaks on kavas kohtumised Vabariigi Presidendi ja rahandusministriga ning Saksamaa suursaadiku ja Balti-Saksa Kaubanduskoja esindajatega.

Loeng toimub inglise keeles ja üritusest osavõtt on kutsetega. Loengu kõne ja täispikkuses videosalvestus avaldatakse Eesti Panga kodulehel.

Eesti Pank alustas maailmamainega Eesti soost majandusteadlase professor Nurkse mälestusele pühendatud iga-aastase loengusarjaga 2007. aastal. Varasematel aastatel on ürituste sarja raames üles astunud tollal Euroopa Komisjoni asepresidendi ametit pidanud Siim Kallas, Soome keskpanga president Erkki Liikanen ning Rootsi keskpanga president Stefan Ingves.

Eesti Pank soovib loengusarjaga pakkuda võimalust huvitavateks avastusteks ja uudseteks argumentideks, mis aitaksid paremini mõista nii rahvusvahelise kui ka Eesti majanduse ees seisvaid väljakutseid.

Lisainfo:
Hanna Vaga
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0959, 509 7285
E-post: hanna.vaga [at] eestipank.ee