Sirje Runge isikunäitusega avatakse Eesti Panga kunstigalerii

Neljapäeval, 29. mail kell 12 avab Eesti Pank SIRJE RUNGE isikunäitusega "Tükid" oma Kuppelgalerii uksed. Juunikuu vältel on galerii rahvale avatud igal kolmapäeval, neljapäeval ja reedel kell 12-17. Näitust võib külastada eelnevalt registreerimata ning sissepääs on tasuta.

Sirje Runge isikunäitusel on esitletud tükid kunstniku elust aastatest 1969-2007: unustatud tööd kunstnikutee algusaastaist, mis tõid talle rahvusvahelise tuntuse, ning viimased tööd aastast 2007. "Näitusel on eksponeeritud minu kolm maali "Lahingulipud", mida pean oma elu tähtsamateks töödeks "Surmatantsu" sarja ja "Suure Armastuse" kõrval," ütles Sirje Runge selgituseks.

Sirje Runge (19.08.1950) on lõpetanud Kunstiinstituudi disaineri erialal, töötades peale seda vabakutselise kunstnikuna. 1995. aastast on ta Kunstiakadeemias kompositsiooni eriala õppejõud ja 2003. aastast värvusõpetuse dotsent. Runget on nimetatud üheks tugevamaks ja järjekindlamaks meisterliku värvikäsitlusega maalijaks Eesti maalikunstis, samuti Eesti esiminimalistiks ning väljendusrikkaks abstraktsionistiks. Runge töid on tunnustatud mitmete autasudega.

Juunis, Eesti Panga kuu vältel on lisaks võimalik osa võtta panga ruume tutvustavatest ekskursioonidest, mis toimuvad igal kolmapäeva, neljapäeval ja reedel algusega kell 13:00. Eelregistreerimine ei ole vajalik ja osavõtt ning näituse külastamine tasuta. Huvilistel palume majja siseneda Eesti Panga külaliste pääslast Estonia pst 13. Lisainfo ekskursioonide kohta telefonil 6680 751.

Lisainfo:
Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 6680 965; 5126 843
E-post: ingrid.mitt [at] epbe.ee