Soome keskpanga juhatuse liige peab täna Eesti Pangas loengu Põhjamaade finantskriisidest

Neljapäeval, 15. jaanuaril algusega kl 15.00 peab Eesti Panga iseseisvussaalis (Estonia pst 13) avaliku loengu Soome Panga juhatuse liige dr. Seppo Honkapohja teemal "The 1990's Financial Crises in Nordic Countries".

Honkapohja sõnul on finantsrahutused kestnud nüüdseks juba üle aasta, nimetades seda sõjajärgse perioodi esimeseks kriisiks arenenud riikides. "Oma hiljuti avaldatud uurimuses jagavad Carmen Reinhard ja Kenneth Rogoff (2008) eelmised 18 kriisi "suureks viieks" ja väiksemateks kriisideks. "Suure viie" alla kuuluvad 1990ndate alguses aset leidnud kriisid Norras, Soomes ja Rootsis. Norra kriis algas tegelikult juba 1980ndate lõpus, kuid jätkus ka järgmisel kümnendil. Kuigi igal finantskriisil on oma eripärad, aitavad eelmiste kriiside kogemused ja õppetunnid hilisematest kriisidest paremini aru saada," juhatas Seppo Honkapohja lühidalt sisse oma loengu põhiteema.

Loeng toimub inglise keeles ja on kõikidele osalejatele tasuta. Huvilistel palume enda osalemisest teada anda telefonil 6680 758 või e-mailiga emagin [at] epbe.ee. Tulles palume kaasa võtta pildiga isikut tõendav dokument.

Lisainfo:
Livia Kulm
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0745, 529 1449
E-post: livia.kulm [at] epbe.ee