Soome markasid saab vahetada veebruari lõpuni

Käesoleva aasta veebruaris lõpetavad rahvuslike rahatähtede ja müntide vahetamise Soome, Prantsusmaa ja Kreeka keskpank.

Veel veebruari lõpuni saab Soomes keskpangas vahetada markasid eurode vastu kursiga 1 euro = 5,94573 Soome marka. Markasid saab vahetada ka posti teel, täpsem info on Soome Panga kodulehel.

Prantsusmaa keskpangas ja selle kontorites üle riigi saab franke vahetada eurode vastu 17. veebruarini vahetuskursiga 1 euro = 6,55957 Prantsuse franki. Täpsemat infot vahetatavate kupüüride ja posti teel vahetamise kohta leiab Prantsusmaa keskpanga kodulehelt.

2012. aasta 1. märtsil lõpetab drahmide vahetamise Kreeka keskpank. Itaalia keskpank lõpetas liiride vahetamise 6. detsembril 2011.

Pärast neid tähtaegu kaotavad nimetatud vääringud kehtivuse ja neid ei ole enam võimalik vahetada.

Eesti Pank vahetab kroone eurode vastu tähtajatult Eesti Panga muuseumis. 2012. aasta esimesel poolel saab kroone vahetada ka Swedbanki ja SEB Panga kõikides sularahakontorites ning Sampo Pangas ja Krediidipangas piiratud kontorivõrgustikus. Krooni vahetatakse teenustasuta kursiga 1 euro = 15,6466 krooni.

Koondinfot euroala riikide vääringute vahetamise tähtaegade kohta leiab Euroopa Keskpanga kodulehelt.

Lisateave:
Ingrid Mitt
Eesti Pank
Avalike suhete allosakond
Tel: 668 0965, 512 6843
E-post:
ingrid.mitt [at] eestipank.ee