Standard & Poor's tõstis Eesti riigireitingu väljavaadet

Neljapäeval, 10. veebruaril tõstis reitinguagentuur Standard & Poor's (S&P) Eesti riigireitingu väljavaate negatiivsest stabiilseks, agentuur kinnitas reitingu tasemel A-.

"S&P tänane otsus osundab taaskord, et globaalse kriisi mõjud Eestile on möödumas ja ka välisvaatlejate hinnangul meie majandus tasakaalustumas. Võib ütelda, et edaspidine reitingute areng sõltub seetõttu nüüd rohkem nii-öelda tavalistest teguritest, näiteks meie võimest tõsta majanduse tootlikkust ja olla jätkuvalt konservatiivsed oma eelarvepoliitikas, " ütles Eesti Panga asepresident Märten Ross.

"Reitinguagentuuri hinnangul vähendab euroalaga liitumine Eesti haavatavust eeldusel, et avaliku sektori ja ka erasektori finantskäitumine ei lõdvene," lisas asepresident.

Agentuur märkis oma otsuses, et Eesti tööturg ning teenuste ja kaupade turg on kiiresti reageerinud muutunud majandusoludele, välistasakaal on paranenud ja valitsus on olnud edukas avaliku sektori kulutuste konsolideerimisel.

Eelmisel nädalal tõstis reitinguagentuur Fitch Eesti riigireitingu väljavaate negatiivsest stabiilseks, Fitch kinnitas reitingu tasemel BBB+.

S&P pressiteate eestikeelne tõlge asub Eesti Panga kodulehel.

Lisainfo:
Viljar Rääsk
Avalike suhete büroo
Tel: 6680 745, 5275 055
E-post: viljar.raask [at] epbe.ee