Taliolümpiamängude meenemündi kujunduskonkurss kestab 10. septembrini

Eesti Pank ootab kavandeid Vancouveris toimuvatele XXI taliolümpiamängudele pühendatud meenemündi kujunduskonkursile 10. septembrini 2009 (kaasa arvatud). Konkursist oodatakse osa võtma nii üksikisikuid kui ka autorite kollektiive.

2010. aastal Vancouveris Kanadas toimuvate XXI taliolümpiamängude tähistamiseks emiteerib Eesti Pank hõbedast meenemündi nominaalväärtusega 10 krooni. Eesti Pank soovib meenemündile leida kujunduse, mis kajastab äratuntavalt mõnd talispordiala või -alasid, taliolümpiamängudele iseloomulikku või Eesti talisportlaste saavutatut. Samuti peab kujundusel olema nimiväärtus "10 krooni" ja kasutatud Eesti Olümpiakomitee logo. Mündi kujunduses ei tohi kasutada Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Vancouveri Olümpiamängude korralduskomitee kaitse all olevaid sümboleid.

Kujunduskonkursil osalev autor või autorite kollektiiv võib esitada rohkem kui ühe kavandi. Eesti Panga poolt kokku kutsutud žürii teeb Vancouveris toimuvatele XXI taliolümpiamängudele pühendatud meenemündi kujunduskonkursi tulemused teatavaks hiljemalt 17. septembril 2009. Kujunduskonkursi võidutöö eest makstakse pärast müntide emiteerimist auhinnatasu 30 000 krooni.

Ülevaate Eesti Panga emiteeritud meenemüntide kohta saab Eesti Panga kodulehelt.

Lisateave:
Liisa Eichler
Sularaha- ja turvaosakond
Tel: 6680 723
E-post: liisa.eichler [at] epbe.ee

Ingrid Mitt
Avalike suhete büroo
Tel: 6680 965
E-post: ingrid.mitt [at] epbe.ee