Tallinnas toimub eurorahale pühendatud konverents

Saksa ja Prantsuse suursaatkond Tallinnas koostöös Eesti Pangaga korraldavad konverentsi "Euroraha: Prantsuse-Saksa kogemus ja Eesti tulevik".

30. septembril Tallinnas, Hotell Radisson SASi konverentsisaalis toimuval üritusel esinevad mitmed tippspetsialistid nagu Gert-Jan Hogeweg Euroopa Keskpangast, Stefan Schönberg Saksa Liidupangast ja Philippe Bonzom Prantsuse Pangast ettekannetega euro kui Euroopa ühisraha kasutuselevõtust.

Osalejaid tervitavad Prantsusmaa suursaadik Eestis Chantal de Bourmont ja Saksamaa suursaadik Eestis Jürgen Dröge.

Eesti Panga president Vahur Kraft tutvustab konverentsil Eesti samme Euroopa Majandus- ja Rahaliiduga (EMU) liitumisel ning asepresident Andres Sutti juhitaval paneeldiskusioonil on esinejad palutud arutlema võimaluste ning ohtude üle, mida ühisraha kasutuselevõtt endas kätkeb.

Euroraha konverentsile on palutud ministeeriumite, saatkondade, rahvusvaheliste organisatsioonide, ülikoolide, ettevõtjate ning Euroopa riikide keskpankade esindajad. Ürituse päevakava on üleval Eesti Panga kodulehel, samuti saatkondade kodulehtedel http://www.ambafrance-ee.org/ ning http://www.germany.ee/Index_est.htm.

Konverents on pühendatud 40 aasta möödumisele Elysée lepingu ehk koostöölepingu sõlmimisest Saksamaa ja Prantsusmaa vahel. Mõlema riigi välisesindused koos kohalike partneritega tähistavad lepingu sõlmimist üritusega eri riikides.