Tallinnas toimub rahvusvaheline konverents energiapoliitika teemadel

Eesti Pank, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning USA mõttekoda Global Interdependence Center (GIC) korraldavad 21. augustil 2008 Tallinnas Swissôteli konverentsikeskuses ühepäevase rahvusvahelise konverentsi "Emerging Energy Markets", mis keskendub Põhja- ja Baltimaade energiapoliitika teemadele.

"Eesti Panga ja GIC koostöö on erinevates vormides kestnud juba mitu aastat. Seekordne konverents on meie ühisprojekt, mille eesmärgiks on põhjalikumalt käsitleda Euroopa ja regiooni energiaturul toimuvaid muutusi ning nende mõju majandus- ja finantspoliitikale," rääkis Eesti Panga president Andres Lipstok.

Konverentsi peaettekanded peavad majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, rääkides energiapoliitika väljakutsetest Põhja- ja Baltimaades, ning Euroopa Komisjoni esindaja Jean-Claude Schwartz, kes räägib Euroopa muutuvast energiapoliitikast.

Ettekannetele järgnevad kolm diskussioonipaneeli, millest esimene annab ülevaate Põhjamaade energiaturgudest ja infrastruktuurist. Teises paneelis arutlevad turuosalised praegusest muutlikust keskkonnast tulenevate energiariskide ja nende lahendusvõimaluste üle ning samuti võtmeprobleemide üle, mida pakuvad alternatiivsed energiaallikad. Pärastlõunases paneelis otsitakse vastust küsimusele, kuidas mõjutavad kasvavad toormekulud majanduskasvu ja inflatsiooni ning milline võiks olla riigi majanduspoliitika kujundamine tekkinud olukorras. Paneeldiskussioonidest võtavad osa nii turuosalised kui ka analüütikud ja eksperdid IMFist, USAst, Euroopa Liidu liikmesriikidest ja Põhjamaade Investeerimispangast.

Konverentsil osalemiseks palume ühendust võtta Eesti Panga telefonil 6680 719 või saates kirja e-postile kristi.suup [at] epbe.ee hiljemalt 18. augustil. Kohtade arv on piiratud.

Konverentsist huvitatud ajakirjanikel palume oma osavõtust eelnevalt teada anda Eesti Panga telefonil 6680 719 või saates kirja e-postile kristi.suup [at] epbe.ee.

Konverentsi töökeel on inglise keel. Konverents on tasuta.

Konverentsi programm