Täna peab Soome Panga president ERKKI LIIKANEN avaliku loengu Eesti Pangas

Täna, 10. septembril kell 16-17 esineb Eesti Panga Iseseisvussaalis Soome Panga president ERKKI LIIKANEN avaliku loenguga "Euro's tenth anniversary: time to reflect", mis on osa professor Ragnar Nurkse mälestusele pühendatud loengusarjast.

Rahvusvahelise ja mitmekülgse töökogemusega Soome Panga presidendi tunniajane loeng vaatab tagasi euro pea kümneaastasele kasutusajale. Erkki Liikanen on Soome Panga president alates 2004. aastast, olles enne seda töötanud pea 10 aastat Euroopa Komisjonis ja olnud EL liitumisläbirääkimiste Soome delegatsiooni juht ning Soome rahandusminister. Liikanen on ka Euroopa Keskpanga nõukogu liige ja Rahvusvahelise Valuutafondi Soome kuberner.

Erkki Liikanen võtab oma Eesti visiidi raames osa ka Eesti Panga ja Soome Panga traditsioonilisest, kord aastas toimuvast ühisseminarist. Kahe keskpanga ühisseminari korraldamist alustati 1993. aastal ja selle eesmärgiks on käsitleda päevakajalisi teemasid ning jagada omavahel teadmisi ja kogemusi. Seekordse ühisseminari käigus arutatakse Eesti ja Soome majanduse hetkeseisu ja arenguväljavaateid, samuti peatutakse Euroopa majanduse arengul. Seminaril käsitletakse ka finantssektori olukorda ja piiriülest koostööd nii Põhjamaade vahel kui ka Euroopa Liidu kontekstis.

Eesti ja Soome keskpanga kuueteistkümnendat korda toimuvast ühisseminarist võtavad osa mõlema keskpanga juhtkonna esindajad ja eksperdid. Soome Panga delegatsiooni juhivad panga president Erkki Liikanen ja asepresident Pentti Hakkarainen. Eesti Pangast osalevad kokkusaamisel president Andres Lipstok ning asepresidendid Rein Minka ja Andres Sutt.

Erkki Liikaneni loeng toimub inglise keeles ja osavõtt on tasuta. Loengule järgneb lühike vastuvõtt. Huvi korral palume ühendust võtta telefonil 6680 719 või e-posti vahendusel info [at] epbe.ee. Loengu materjalid avaldatakse Eesti Panga kodulehel.

Eesti Pank alustas maailmamainega eesti soost majandusteadlase professor Nurkse mälestusele pühendatud iga-aastase loengusarjaga 2007. aastal. Esimese loengu pidas Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas Eesti krooni 15. aastapäevale pühendatud konverentsil 23. mail 2007. Eesti Pank soovib loengusarjaga pakkuda võimalust huvitavateks avastusteks ja uudseteks argumentideks, mis aitaksid paremini mõista nii rahvusvahelise kui ka Eesti majanduse ees seisvaid väljakutseid.

Ragnar Nurkse kohta saab põhjalikumalt lugeda Kroon ja Majandusest nr 1, 2004.


Video üritusest (wmv, 39.6 MB)