Täna toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents energiapoliitika teemadel

Täna, 21. augustil toimub Tallinnas Swissôteli konverentsikeskuses Eesti Panga, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning USA mõttekoja Global Interdependence Center (GIC) koostöös rahvusvaheline konverents "Emerging Energy Markets", mis keskendub Põhja- ja Baltimaade energiapoliitika teemadele.

Energiakonverentsi peaettekanded peavad majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, rääkides energiapoliitika väljakutsetest Põhja- ja Baltimaades, ning Euroopa Komisjoni esindaja Jean-Claude Schwartz, kes räägib Euroopa muutuvast energiapoliitikast.

Ettekannete le järgnevad kolm diskussioonipaneeli, millest esimene annab ülevaate Põhjamaade energiaturgudest ja infrastruktuurist. Paneeli juhib Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Einari Kisel. Teises paneelis, mida juhib GIC juhatuse liige David R. Kotok, arutlevad turuosalised praegusest muutlikust keskkonnast tulenevate energiariskide ja nende lahendusvõimaluste üle ning samuti võtmeprobleemide üle, mida pakuvad alternatiivsed energiaallikad. Pärastlõunases paneelis otsitakse Eesti Panga asepresidendi Andres Suti juhtimisel vastust küsimusele, kuidas mõjutavad kasvavad toormekulud majanduskasvu ja inflatsiooni ning milline võiks olla riigi majanduspoliitika kujundamine tekkinud olukorras. Paneeldiskussioonidest võtavad osa nii turuosalised kui ka analüütikud ja eksperdid IMFist, USAst, Euroopa Liidu liikmesriikidest ja Põhjamaade Investeerimispangast.

Konverentsi täpne programm on Eesti Panga kodulehel. Konverentsi ettekanded avaldatakse pärast konverentsi lõppu Eesti Panga kodulehel.