Toimus Eesti Panga nõukogu koosolek

Eesti Panga nõukogu kinnitas reedel toimunud erakorralisel koosolekul asepresidendi kandidaadid Ülo Kaasiku ja Madis Mülleri ametisse viieks aastaks.

Nõukogu langetas otsuse salajasel hääletusel, otsus oli üksmeelne.

Ülo Kaasik astub asepresidendi ametisse 9. juulist ja Madis Müller 1. septembrist. Madis Mülleri töötasu kokku hakkab olema 6500 eurot kuus ja Ülo Kaasikul 5500 eurot kuus.

"Eelkõige on tähtis, et mõlemad kandidaadid said kõikide nõukogu liikmete toetuse. See näitab nõukogu väga toetavat suhtumist järgmistesse asepresidentidesse," ütles Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik.

Eesti Panga presidendi Andres Lipstoki sõnul on tal hea meel, et nõukogu toetas tema esitatud kandidaate, kellega tal on ühtne nägemus Eesti Pangast.

Eesti Panga nõukogu järgmine korraline istung toimub 31. mail.

Ülo Kaasik töötab Eesti Panga rahapoliitika osakonna juhatajana. Varasemalt on ta töötanud Eesti peaministri majandusnõunikuna ja Eesti Pangas majanduspoliitika allosakonna juhatajana ning majandusuuringute osakonna analüütikuna. Ülo Kaasikul on Tartu Ülikooli bakalaureuse kraad ettevõttemajanduse erialal ja Tallinna Tehnikaülikooli teadusmagistri kraad rahvamajanduse erialal.

Madis Müller töötab aktsiainvesteeringute portfellijuhina Maailmapanga Gruppi kuuluvas IFC-s (International Finance Corporation). Varasemalt on ta töötanud Maailmapanga nõukogu juures, Eesti rahandusministri ja peaministri majandusnõunikuna ning ettevõtte rahanduse konsultandina PricewaterhouseCoopersis. Madis Müller on omandanud bakalaureusekraadi rahanduse ja panganduse valdkonnas EBS-is ning teadusmagistri kraadi rahanduses George Washingtoni Ülikoolis.

Madis Müller saab ajavahe tõttu Washingtoniga kommentaare anda täna alates kella 15st. Tema e-postiaadress on MMuller [at] ifc.org ja töötelefoni number +1 (202) 473-4586.

Lisainfo:
Viljar Rääsk
Avalike suhete büroo
Tel: 668 0745, 527 5055
E-post: viljar.raask [at] eestipank.ee