Vabariigi President nimetas Ardo Hanssoni Eesti Panga järgmiseks presidendiks

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas 21. veebruaril alla otsusele nimetada Ardo Hansson Eesti Panga presidendiks, lähtudes keskpanga nõukogu 1. veebruari ettepanekust. Hanssoni seitsmeaastane ametiaeg algab 7. juunil.

Ardo Hansson juhib praegu Maailmapanga majanduspoliitika osakonna tööd Hiinas. Alates 1998. aastast Maailmapangas töötav Hansson on lisaks Hiinale töötanud Ida-Euroopa ja Balkani riikidega. Ta oli Eesti Panga nõukogu liige aastail 1993-1998, Eesti peaministri majandusnõunik aastail 1992-1995 ja 1997 ning välisministeeriumi nõunik aastail 1991-1992. Hansson oli ka Eesti krooni rahareformi juhtinud rahareformi komitee liige. Varem on ta töötanud mitme maineka ülikooli juures. Ta on avaldanud arvukalt majanduspoliitilisi artikleid, tal on Harvardi ülikooli majandusteaduse doktorikraad.

Eesti Panga praeguse presidendi Andres Lipstoki ametiaeg lõpeb 6. juunil.

Põhiseaduse kohaselt nimetab Eesti Panga presidendi ametisse Vabariigi President keskpanga nõukogu ettepanekul. Ettepaneku tegemiseks on vaja vähemalt viie nõukogu liikme poolthäält. Seaduse kohaselt on keskpanga presidendi ametiaeg seitse aastat ja see on ühekordne.

Loe lisaks:
31.01.2012 EP teade: Keskpanga nõukogu tegi riigipeale ettepaneku nimetada Ardo Hansson Eesti Panga presidendiks
31.08.2011 EP teade: Keskpanga presidendi võimalikud kandidaadid on Hansson, Ligi, Sutt ja Tupits