Märksõnad: 

Alates 28. maist 2019 jõuavad ringlusse teise seeria 100- ja 200eurosed. Peale keskpankade peavad selleks ettevalmistusi tegema ka ettevõtjad, kes peavad tagama tehnilise valmisoleku uute pangatähtede sujuvaks kasutuselevõtuks. Rahakäitlusseadmete ja autentimisvahendite ajakohastamiseks peavad ettevõtjad ühendust võtma seadmete tarnijatega.

Nii 100- ja 200eurose kui ka kogu teise seeria pangatähtede tutvustamiseks ja turvaelementide tundmaõppimiseks korraldab keskpank mais sularahakäitlejatele suunatud infotunde, kuhu on oodatud kommertspankade, jaemüügikettide, poodide ja teenindusasutuste esindajad, kes puutuvad igapäevaselt oma töös sularahaga tihedalt kokku ja peavad sularaha põhjalikult tundma.

Infotunnis on võimalik uusi 100- ja 200euroseid ka oma silmaga näha. Rahatähe tundmine ja oskus käsitsi turvaelemente tuvastada tagavad selle, et raha saab vastu võtta ka siis, kui rahakäitlusseadmeid ei ole või need on uuendamata.

Infotund on osalejatele tasuta. Kohapeal jagatakse kaasa infomaterjale.

Aeg

Koht

Registreerumine

2. mai (neljapäev) kell 15

TALLINNAS

Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11)

REGISTREERI END ÜRITUSELE

hiljemalt 29. aprillil

10. mai (reede) kell 13

TARTUS

Teaduskeskuse Ahhaa seminariruumis (Sadama 1)

REGISTREERI END ÜRITUSELE

hiljemalt 8. mail

22. mai (kolmapäev) kell 13
vene keeles

NARVAS

Tartu Ülikooli Narva Kolledži seminariruumis (Raekoja plats 2)

REGISTREERI END ÜRITUSELE

hiljemalt 19. mail

 

Küsimuste korral, täpsema info saamiseks või loengu tellimiseks oma asutusse palume ühendust võtta Eesti Panga kommunikatsiooni spetsialisti Hanna Jürgensoniga (668 0959, hanna.jyrgenson [at] eestipank.ee ).

Vaata lisaks lisainfot euro pangatähtede kohta Euroopa Keskpanga veebilehelt.