Eesti Panga seminar „Kiire hinnatõus – miks ja kui kauaks?“

Seminarid

25

november2022

09:30 - 12:15

Eesti Pank korraldab 25. novembril kell 9.30–12.15 avaliku seminari, mille teemaks on inflatsioon, selle põhjused ja väljavaated ning mõju Eesti majandusele.

Seminari eesmärk on analüüsida teemat võimalikult erinevatest tahkudest, et avardada ühiskonnas arusaamist, mis on kiiret hinnatõusutempot põhjustavad tegurid, millised on poliitikakujundajate võimalused olukorra leevendamiseks ja milliseid väljakutseid esitab muutunud majanduskeskkond Eesti ettevõtetele. Otsime vastust küsimusele, millal võiksime näha kiire hinnatõusu taltumist.

Seminari avab Eesti Panga president Madis Müller, kes räägib rahapoliitika rollist inflatsiooni ohjeldamisel. Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut annab ülevaate valitsuse energia- ja eelarvepoliitika võimalustest ja valikutest ning riikide ühistest sammudest Euroopa Liidu tasandil. Energiaturgude arengusuundumustest räägib Baltic Energy Partnersi juhatuse liige Marko Allikson.

Aruteluringid keskenduvad poliitikavalikutele, raha- ja eelarvepoliitika koosmõjule inflatsiooni ohjeldamisel ning Eesti ettevõtete valikutele ja suutlikkusele keerulistes oludes oma konkurentsivõimet hoida. Aruteludes osalevad lisaks avakõnelejatele Viljar Arakas (EfTEN Capital), Martti Lemendik (Metaprint AS), Kristi Lomp (Selver AS) ja Anne Mere (Fazer Bakery).

Seminar toimub Eesti Panga Iseseisvussaalis ja on ka jälgitav otseülekandena Eesti Panga veebilehel ja keskpanga Facebooki kanalil. Kohapeal osalemine on kutsetega.