Andmekaitsetingimused

Kuidas hoiame Teie isikuandmeid, kui külastate meie veebilehte? Kogume Eesti Panga veebilehtede külastuste kohta infot statistika tegemiseks.

Veebianalüütikateenuse Google Analytics abil kogume üldandmeid meie veebilehtede kasutamise kohta. Näiteks kogub Google Analytics andmeid külastajate asukoha, veebilehitsejate ja operatsioonisüsteemi versiooni, külastamise aja ja kestuse ning Eesti Panga veebilehtede külastuste arvu ja veebilehtede vahel liikumise kohta. Kogutud andmeid näeme üksnes isikustamata kujul. Saadud teavet kasutame oma veebilehtede kasutusmugavuse parandamiseks.

Mõned Eesti Panga veebilehed võivad sisaldada kolmandate osapoolte (nt Google, YouTube, SlideShare jt) küpsiseid[1], mille kasutamist ei määra Eesti Pank. Näiteks kui kasutaja jagab midagi Eesti Panga veebilehelt sotsiaalmeediasse, võib sotsiaalmeedia teenusepakkuja salvestada kasutaja veebilehitsejasse küpsise.

Kuidas hoiame Teie isikuandmeid, kui tellite meie uudiskirja? Et liituda Eesti Panga uudiskirjaga, tuleb Teil sisestada veebivormi oma e-posti aadress ning valida uudiskiri, millega soovite liituda. Eesti Pank kogub seda infot ainult selleks, et edastada Teie e-posti aadressile soovitud uudiskirju. Hoiame Teie andmeid seni, kuni Te ei ole avaldanud soovi uudiskirja tellimus tühistada. Peale tellimuse tühistamist lõpetame ka Teie andmete töötlemise.

Eesti Panga isikuandmete töötlemisest lähemalt 
Eesti Panga presidendi käskkiri nr. 104, 03.12.2018. Eesti Panga isikuandmete töötlemise korra ja Eesti Panga andmekaitsespetsialisti töökorra kehtestamine

Eesti Panga andmekaitsespetsialist on Helena Aronija, kontakt andmekaitse [at] eestipank.ee


[1] Küpsis on väike tekstifail, mis salvestatakse kasutaja arvuti või mobiilse seadme veebilehitsejasse veebilehe külastusel ja mis võimaldab meelde jätta kasutaja eelistusi, et pakkuda mugavamat veebilehel navigeerimist.