Avatud seminar. Kuidas mõjutavad looduskatastroofid eelarvepoliitikat?

Seminarid

20

oktoober2022

10:30 - 12:00

Neljapäeval, 20. oktoobril kell 10.30-12.00 toimub Eesti Panga avatud seminar, kus rahvusvaheliselt tunnustatud majandusteadlane Fabio Canova tutvustab koos Evi Pappaga valminud uurimustööd „Kulukad looduskatastroofid, energiatarbimine ning eelarvepoliitika“ (Costly disasters, energy consumption, and the role of fiscal policy). Seminar on inglise keeles.

Ettekandele tulevas uurimuses on luubi alla võetud Ameerika Ühendriikides toimunud looduskatastroofide mõju eelarvepoliitikale. Uurimuses vaadeldakse kulukaid looduskatastroofe, mis oma tehtud kahjuga avaldavad mõju energiatarbimisele ning seeläbi majanduse kogutoodangule, sissetulekutele ja tööpuudusele. Jutuks tuleb ka see, milliste sammudega reaalset majanduslangust vältida.

Fabio Canova on majandusringkondades tunnustatud ekspert ökonomeetria valdkonnas. Tema peamised uurimisteemad on aegridade ökonomeetria, prognoosimine ja kvantitatiivne makromajandus.

Seminarist saab osa võtta Eesti Panga muuseumi pressiruumis kohapeal (Estonia pst 11). Palun anna oma tulekust eelnevalt märku hiljemalt 18. oktoobriks aadressil [email protected].

Oled oodatud seminarist osa võtma ka Webexi veebikeskkonna kaudu.
Kui on vaja sisestada ürituse number või salasõna:
Meeting number (access code): 2744 110 5435
Meeting password: 7XPmi4NYsG3 (79764469 from phones and video systems)
- Webexi keskkonnaga saad ühineda 10 minutit enne algust.
- Palun sisesta seminariga liitumisel kindlasti ka enda nimi, kui Sul pole veel oma profiili.
- Vaikesättena on Sinu mikrofon liitudes kinni.
- Kui seminari ajal videopilt hangub, siis on soovitatav videopildi saatmine peatada.

Küsimuste esitamine

- Kirjalikult: kasuta selleks Webexi keskkonnas chat’i funktsiooni.
- Suuliselt: pärast esitluse lõppu saab küsimusi esitada ka suuliselt. Selleks jälgi, et Su mikrofon oleks sisse lülitatud (vali ’Unmute’ ja pärast küsimuse esitamist vali jälle ’Mute’).

Eesti Panga avatud seminaride sarja eesmärk on toetada ideedevahetust keskpanga, akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel. Seminarid on mõeldud majandusvaldkonna ekspertidele ja majandushuviga inimestele.