IMF avatud seminaril: Euroopa majanduskasvu ja hinnatõusu väljavaated ning poliitikamõjud

Seminarid

31

oktoober2022

12:00 - 13:30

Esmaspäeval, 31. oktoobril kell 12.00-13.30 toimub Eesti Panga avatud seminar, kus Rahvusvahelise Valuutafondi esindaja Romain A. Duval tutvustab IMFi Euroopa osakonnas vastvalminud regionaalset majandusväljavaadet. Esitluse teema on „Euroopa majanduskasvu ja hinnatõusu väljavaated ning poliitikamõjud“ (Europe´s growth and inflation outlook and its policy implications). Seminar on inglise keeles.

Esitluses antakse ülevaade tänastest keerulistest majandusoludest, kus Euroopal tuleb vastu seista nii majanduslangusele kui ka kõrgele hinnatõusule. Samuti arutletakse võimaluste üle, kuidas riikide valitsused saaksid vältida sügavat majanduslangust, vähendades seejuures ka kõrgeid inflatsiooninumbreid.

Romain Duval on regionaalse majandusväljavaate koostanud tiimi juht IMFis. Ta kuulub maailma 2% mõjukamate ökonomistide hulka ja on avaldanud artikleid nii teadus- kui ka poliitikasuunitlusega ajakirjades makromajanduse, töö-ökonoomika, rahvusvahelise kaubanduse ja kliimateemadel.

Seminarist saab osa võtta Eesti Panga muuseumi pressiruumis kohapeal (Estonia pst 11). Palun anna oma tulekust eelnevalt märku hiljemalt 27. oktoobriks aadressil [email protected].

Oled oodatud seminarist osa võtma ka Webexi veebikeskkonna kaudu:

https://eestipank.webex.com/eestipank/j.php?MTID=m432c946cb262cf82d9de443ed6510929

Kui on vaja sisestada ürituse number või salasõna:

  • Meeting number (access code): 2742 504 2656
  • Meeting password: NQg2KJ9WSc8 (67425599 from phones and video systems)
  • Webexi keskkonnaga saad ühineda 10 minutit enne algust.
  • Palun sisesta seminariga liitumisel kindlasti ka enda nimi, kui Sul pole veel oma profiili.
  • Vaikesättena on Sinu mikrofon liitudes kinni.
  • Kui seminari ajal videopilt hangub, siis on soovitatav videopildi saatmine peatada.

Küsimuste esitamine

  • Kirjalikult: kasuta selleks Webexi keskkonnas chat’i funktsiooni.
  • Suuliselt: pärast esitluse lõppu saab küsimusi esitada ka suuliselt. Selleks jälgi, et Su mikrofon oleks sisse lülitatud (vali ’Unmute’ ja pärast küsimuse esitamist vali jälle ’Mute’),

Eesti Panga avatud seminaride sarja eesmärk on toetada ideedevahetust keskpanga, akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel. Seminarid on mõeldud majandusvaldkonna ekspertidele ja majandushuviga inimestele.