Teadusseminar. Kaubanduspiirangute mõju keskkonnaeeskirjadele

Seminarid

09

november2023

10:30 - 12:00

Neljapäeval, 9. novembril kell 10.30–12.00 toimub Eesti Panga teadusseminar „The unintended consequences of trade protection on the environment“. Seminaril tutvustab Belgias asuva Namuri ülikooli kaasprofessor Lorenzo Trimarchi teadustööd kaubanduspiirangute soovimatust mõjust keskkonnaeeskirjadele. Näitena kasutatakse Ameerika Ühendriikide ja Hiina vahelist kaubandussõda 2018. aastal. Seminar on inglise keeles.

Seminaril selgitatakse, kuidas võivad kaubanduspiirangud lõdvendada keskkonnaeeskirju ja nõnda põhjustada õhusaaste ja süsinikheitmete suurenemise. Uurimuses heidetakse pilk ka põhjustele, mis motiveerivad poliitikuid rangemate kaubanduspiirangute juures keskkonnaeeskirju leevendama ja milline on sellise sammu poliitiline kasu.

Lorenzo Trimarchi peamised uurimissuunad on väliskaubandus, poliitökonoomika, pangandus ja ettevõtete rahandus. Tema tausta ja teadustööde kohta leiab rohkem infot siit: https://ltrimarchi.wixsite.com/site.

Seminar toimub Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11). Palun anna oma tulekust teada hiljemalt 7. novembril aadressil [email protected].

Oled oodatud seminarist osa võtma ka Webexi veebikeskkonna kaudu:

https://eestipank.webex.com/eestipank/j.php?MTID=m760cfa6cf19d8473406ad39f682f157b
Koosoleku number: 2744 518 0424

Kui on vaja sisestada ürituse number või salasõna: FsvdEndm273 (37833636 from phones and video systems)

  • Webexi kaudu saad ühineda 10 minutit enne seminari algust.
  • Kui sul pole veel Webexi profiili, sisesta seminariga liitudes palun kindlasti ka enda nimi.
  • Vaikesättena on sinu mikrofon liitudes välja lülitatud.
  • Kui seminari ajal videopilt hangub, siis soovitame videopildi saatmise peatada.

Küsimuste esitamine

  • Kirjalikult: kasuta Webexi chat’i.
  • Suuliselt: pärast esitluse lõppu saab küsimusi esitada suuliselt. Jälgi, et su mikrofon oleks sisse lülitatud (vali unmute ja pärast küsimuse esitamist vajuta uuesti mute).
Eesti Panga teadusseminaride sarja eesmärk on toetada ideevahetust keskpanga, akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel. Seminarid on mõeldud majandusvaldkonna ekspertidele ja majandushuviga inimestele.