Noored väitlevad uudishimu päeval hinnatõusu ning finantsteenuste teemal

Eesti Pank, Finantsinspektsioon ja Eesti Väitlusselts ootavad 17. novembril ehk uudishimu päeval kõiki huvilisi, ent eelkõige põhikooli viimase astme ja gümnaasiumite klasse vaatama veebiotseülekannet noorte majandus- ja rahateemalisest väitlusest. Mida arvavad noored ise hinnatõusust ning kas nad tunnevad end finantsteenuseid kasutades küllalt turvaliselt – nendele küsimustele saamegi väitluse käigus vastused. Otseülekannet näeb nii FB Live'i kui ka YouTube’i vahendusel kell 11–13 ning mõlema väitlusosa juhatavad sisse vastava teema eksperdid.

17. novembril ehk päeval, mida Eesti Vabariigi President Alar Karis kutsub juba teist aastat tähistama uudishimu päevana, toimub Eesti Panga muuseumis keskpanga, Finantsinspektsiooni ja Eesti Väitlusseltsi majanduse ja raha teemaline väitlusüritus noortele. Väitlusürituse eesmärk on suurendada majandusalaseid teadmisi ja rahatarkust Eesti noorte hulgas ning pakkuda majandus-, ettevõtlus- ja ühiskonnaõpetuse õpetajatele võimalust oma tundides pakutavat veelgi mitmekesistada.

Reedel, 17.11 kell 11–13 toimuvast gümnaasiuminoorte väitlusest ootame üle veebi osa võtma kõiki 8.–12. klasside kollektiive, kes soovivad jälgida eakaaslaste tempokat näidisväitlust, harida end just praegu aktuaalsetel majandusteemadel ning kinnistada saadud teadmisi töölehtede toel. Väitlust saab jälgida otseülekandena Facebook Live'is, Eesti Panga YouTube’i kanalil ning Finantsinspektsiooni tarbijaveebis minuraha.ee. Vaatama on oodatud muidugi ka kõik teised huvilised.

Väitlusüritus toimub kahes osas: esmalt väitlevad gümnasistid teemal „Hinnatõus toob rohkem kasu kui kahju“, seejärel teemal „Kas inimesed on Eestis finantsteenuseid kasutades hästi kaitstud?“. Hinnatõusu teema juhatab sisse Eesti Panga rahapoliitika ja välismajanduse allosakonna juhataja Peeter Luikmel, finantsteenuste teema juhatab sisse Finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer. Üks teemakäsitlus koos eksperdi sissejuhatuse ja väitlusega kestab kuni 60 minutit.

Üles astuvad neli võistkonda: Tartu Miina Härma Gümnaasium, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, Tallinna Prantsuse Lütseum ja Tallinna Inglise Kolledž.

Otseülekande salvestust on võimalik hiljem Eesti Panga YouTube’i kanalilt ja Minuraha.ee tarbijaveebist järele vaadata. Soovi korral saavad õpilased pärast väitluse vaatamist täita ka teemasid kinnistavaid töölehti, mille leiab siinse uudise lõpust.

Kontakt:

Siiri Ries
Kuraator
Eesti Panga muuseum

tel +372 5697 4774
[email protected]

Väitluse kuulamise töölehed: