20-eurone pangatäht

2013. aastast on ringluses olnud teise seeria europangatähed. Uutel pangatähtedel on kõrgtehnoloogilised turvaelemendid, mis on toodetud uusima tehnoloogia abil. Uued tõhusad turvaelemendid pakuvad paremat kaitset võltsimise vastu.

Uued rahatähed kannavad edasi esimese seeria teemat „Ajastud ja stiilid“ ning on samades värvitoonides. 20-eurosel on kujutatud gooti stiili ja selle põhitoon on sinine.  

Juba kasutusel olevate uute 5- ja 10-euroste ning 25. novembril käibele jõudvate 20-euroste turvaelemendid on sarnased:

  • lühikesed reljeefsed jooned pangatähe servades,
  • smaragdroheline number pangatähe vasakus alumises nurgas,
  • Europe kujutisega portreevesimärk ja
  • Europe kujutisega portreehologramm.

Uue 20-eurose hologrammile on uudse turvaelemendina lisatud läbipaistev portreeaken, mis asub hologrammriba ülemises osas. See on läbimurre pangatähtede tootmise tehnoloogias. Pangatähte vastu valgust vaadates ilmub aknasse Europe portree, mis on nähtav pangatähe mõlemal küljel. Pangatähte kallutades ilmub portreeaknas nähtavale nimiväärtus 20 ja seda ümbritsevad vikerkaarevärvilised jooned. Pangatähe tagaküljel ilmuvad aknas nähtavale nimiväärtuse vikerkaarevärvilised kujutised.

Nii esimese seeria kui ka uute europangatähtede ehtsust saab edukalt kontrollida abivahendeid kasutamata. Piisab, kui pangatähte katsuda, vaadata ja kallutada