50-eurone pangatäht

Teise seeria europangatähed on ringluses olnud 2013. aastast. Uutel pangatähtedel on kõrgtehnoloogilised turvaelemendid, mis on toodetud uusima tehnoloogia abil. Uued tõhusad turvaelemendid pakuvad võltsimise vastu paremat kaitset.

Uued rahatähed kannavad edasi esimese seeria teemat „Ajastud ja stiilid” ning on samades värvitoonides. 50eurosel on kujutatud renessansistiili ja selle põhitoon on oranž.

Uute 5-, 10-, 20 ja 50euroste turvaelemendid on sarnased:

  • lühikesed reljeefsed jooned pangatähe servades,
  • smaragdroheline number pangatähe vasakus alumises nurgas,
  • Europe kujutisega portreevesimärk ja
  • Europe kujutisega portreehologramm.

Nagu uuele 20eurosele, on ka 50eurosele uudse turvaelemendina lisatud läbipaistev portreeaken, mis asub hologrammriba ülemises osas. See on läbimurre pangatähtede tootmise tehnoloogias. Pangatähte vastu valgust vaadates ilmub aknasse Europe portree, mis on nähtav pangatähe mõlemal küljel. Pangatähte kallutades ilmub portreeaknas nähtavale nimiväärtus 50 ja seda ümbritsevad vikerkaarevärvilised jooned. Pangatähe tagaküljel ilmuvad aknas nähtavale nimiväärtuse vikerkaarevärvilised kujutised. Nii esimese seeria kui ka uute europangatähtede ehtsust saab edukalt kontrollida abivahendeid kasutamata. Piisab, kui pangatähte katsuda, vaadata ja kallutada.