AVATUD SEMINAR. Milline on laenukohustusega perede finantsvarade seis Soomes?

Seminarid

29

september2022

10:30 - 11:30

Neljapäeval, 29. septembril kell 10.30-11.30 toimub Eesti Panga avatud seminar, kus Soome Panga nõunik Karlo Kauko teeb ettekande oma äsja valminud uurimustööst teemal „Laenukohustusega leibkondade finantsvaradest“ (On the financial wealth of indebted households). Seminar on inglise keeles.

Ettekandele tulevas uurimuses on luubi alla võetud meie põhjanaabrite laenukohustusega leibkondade rahaline käekäik. Jutuks tuleb näiteks see, mil määral on Soome kodumajapidamistel võlakohustusi, aga ka hoiuseid ja muid varasid ning kui suure osa laenukohustustest suudaksid nad koheselt tagasi maksta oma finantsvaradest.

Seminarist saab osa võtta Eesti Panga muuseumi pressiruumis kohapeal (Estonia pst 11). Palun anna oma tulekust eelnevalt märku hiljemalt 27. septembriks aadressil [email protected].

Oled oodatud seminarist osa võtma ka Webexi veebikeskkonna kaudu: https://eestipank.webex.com/eestipank/j.php?MTID=m32996b68614d66807a3f949c5ab1ef99

Kui on vaja sisestada ürituse number või salasõna:

  • Meeting number (access code): 2743 294 0569
  • Meeting password: aS2NemJya59 (27263659 from phones and video systems)
  • Webexi keskkonnaga saad ühineda 10 minutit enne algust.
  • Palun sisesta seminariga liitumisel kindlasti ka enda nimi, kui Sul pole veel oma profiili.
  • Vaikesättena on Sinu mikrofon liitudes kinni.
  • Kui seminari ajal videopilt hangub, siis on soovitatav videopildi saatmine peatada.

Küsimuste esitamine

- Kirjalikult: kasuta selleks Webexi keskkonnas chat’i funktsiooni.

- Suuliselt: pärast esitluse lõppu saab küsimusi esitada ka suuliselt. Selleks jälgi, et Su mikrofon oleks sisse lülitatud (vali ’Unmute’ ja pärast küsimuse esitamist vali jälle ’Mute’),

Eesti Panga avatud seminaride sarja eesmärk on toetada ideedevahetust keskpanga, akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel. Seminarid on mõeldud majandusvaldkonna ekspertidele ja majandushuviga inimestele.