Eesti Panga teadusseminar: kui zombiettevõtted polegi äkki zombid?

Seminarid

30

märts2023

10:30 - 12:00

Neljapäeval, 30. märtsil kell 10.30-12.00 toimub Eesti Panga teadusseminar, kus Soome Panga vanemnõunik Juuso Vanhala teeb inglise keelse ettekande uurimusest, milles käsitletakse nn zombifirmade tegevuse tagamaid. Zombifirmadeks nimetatakse neid, kelle võla teenindamise kulud on suuremad jooksvatest tuludest. Uurimistöö autorid leiavad, et sageli on selliste firmade puhul tegu pigem kasvavate firmadega, kes vaid ajutiselt näitavad nõrku kasvunäitajaid.

Seminari aluseks on Soome Pangas valminud uurimistöö teemal "Persistent misallocation or a necessary temporary evil? Micro evidence on zombie demographics from European countries", mis tugineb ettevõtte tasandi andmetele kaheksa ELi liikmesriigi kohta. Seminar on inglise keeles.

Juuso Vanhala uurimisvaldkonnad on tootlikkuse kasv, ettevõtete dünaamika ja tööturg. Samuti osaleb ta Soome Pangas poliitikaanalüüside ja majandusprognoosi koostamisel. Tema tausta ja publikatsioonide kohta rohkem infot.

Seminarist saab osa võtta Eesti Panga muuseumi pressiruumis kohapeal (Estonia pst 11). Palun anna oma tulekust eelnevalt märku 28. märtsiks aadressil [email protected].

Oled oodatud seminarist osa võtma ka Webexi veebikeskkonna kaudu.

Koosoleku number: 2741 036 2414
Kui on vaja sisestada ürituse number või salasõna:
Meeting number: 2741 036 2414
Salasõna: 7APiP53p33y (72747537 from phones and video systems)

- Webexi keskkonnaga saad ühineda 10 minutit enne algust.
- Palun sisesta seminariga liitumisel kindlasti ka enda nimi, kui Sul pole veel oma profiili.
- Vaikesättena on Sinu mikrofon liitudes kinni.
- Kui seminari ajal videopilt hangub, siis on soovitatav videopildi saatmine peatada.

Küsimuste esitamine

- Kirjalikult: kasuta selleks Webexi keskkonnas chat'i funktsiooni.
- Suuliselt: pärast esitluse lõppu saab küsimusi esitada ka suuliselt. Selleks jälgi, et Su mikrofon oleks sisse lülitatud (vali Unmute ja pärast küsimuse esitamist vali jälle Mute).

Eesti Panga teadusseminaride sarja eesmärk on toetada ideevahetust keskpanga, akadeemiliste ringkondade ja majanduspoliitikat kujundavate institutsioonide vahel. Seminarid on mõeldud majandusvaldkonna ekspertidele ja majandushuviga inimestele.