TEADUSSEMINAR. Ettevõtte andmete kasutamine tootmisvõrgustike analüüsimisel

Seminarid

23

mai2024

10:30 - 12:00

Neljapäeval, 23. mail kell 10.30–12.00 toimub Eesti Panga teadusseminar, kus Ungari keskpanga ökonomist András Borsos tutvustab uurimust ettevõtte tasandi andmete kasutamise kohta tootmisvõrgustike analüüsimisel ja tulemuste tõlgendamisel. Seminar on inglise keeles.

Seminaril „Firm-level production networks: what do we (really) know?” tuleb Ungari ja Ecuadori näitel jutuks see, millised andmed on ettevõtete kohta kättesaadavad, milline on nende kvaliteet, mil määral erinevad eri andmebaaside andmed ning kuidas mõjutab see uurimistulemusi. Uurimuse kaasautorid on Andrea Bacilieri, Pablo Astudillo-Estevez ja François Lafond.

András Borsos on oma teadustöödes uurinud eeskätt tootmisvõrgustikke, majanduse vastupidavust ja finantsstabiilsust. Tema tausta ja publikatsioonide kohta leiab rohkem infot siit.

Seminarist saab osa võtta Eesti Panga muuseumi pressiruumis (Estonia pst 11). Palun anna oma tulekust märku hiljemalt 21. mail e-posti [email protected] teel. 

Oled oodatud seminarist osa võtma ka Webexi veebikeskkonna kaudu.

Koosoleku number: 2744 731 6268

Kui on vaja sisestada ürituse number või salasõna: Jnv5P3gPti5 (56857347, liitudes telefoni või mõne videosüsteemi kaudu)

Firm-level production networks: what do we (really) know?

Andrea Bacilieri, András Borsos, Pablo Astudillo-Estevez and François Lafond

Are standard production network properties similar across all available datasets, and if not, why? We provide benchmark results from two administrative datasets (Ecuador and Hungary), which are exceptional in that there is no reporting threshold. We compare these networks to a leading commercial dataset (FactSet) and published results on national firm-level production networks. Administrative datasets with no reporting thresholds have remarkably similar quantitative properties, while a number of important properties are biased in datasets with missing data.

Artikkel tervikuna